PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejskie rowery w natarciu. Wypożyczalnie oblężone. Przy Jerozolimskich w południe wydarzyła się wczoraj historyczna rzecz

  • MIW    28 czerwca 2016 - 11:49
Miejskie rowery w natarciu. Wypożyczalnie oblężone. Przy Jerozolimskich w południe wydarzyła się wczoraj historyczna rzecz
Najwięcej wypożyczeń odnotowano w Warszawie. (Fot. : www.veturilo.waw.pl)

• Nextbike: Od marca w jedenastu miastach Polski odnotowano trzy miliony wypożyczeni miejskich rowerów.
• To absolutny rekord. Przed rokiem w tym samym czasie liczba wypożyczeni była niemal o połowę mniejsza. 
• Najczęściej po miejskie rowery sięgają mieszkańcy Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Lublina.
Firma Nextbike, operator wypożyczalni roweru miejskiego w jedenastu miastach Polski, podsumował minione cztery miesiące. Okazuje się, że od marca zanotowano już trzy miliony wypożyczeń, a maj i czerwiec to dotychczas rekordowe miesiące pod względem aktywności rowerzystów miejskich w całym kraju. Dla porównania - przed rokiem, w tym samym okresie liczba wypożyczeni wyniosła 1,8 miliona (a zatem wzrosła o 60 procent).

Historyczne, 3-milionowe wypożyczenie w obecnym sezonie miało miejsce wczoraj (27.06) około południa w Warszawie, w obrębie stołecznego systemu Veturilo. Użytkownik wynajął rower na stacji „al. Jerozolimskie, rejon rotundy”, by po 28 minutach zwrócić go w punkcie „ul. Jana Olbrachta – Górczewska”.

- Moda na miejskie rowery sięgnęła poziomu, o którym nie mogliśmy nawet marzyć, kiedy w czerwcu 2011 roku uruchamialiśmy pierwsze, profesjonalne wypożyczalnie we Wrocławiu. W tym sezonie, zwłaszcza po otwarciu systemu w Łodzi, który jest drugą największą inwestycją tego typu w Polsce, z tygodnia na tydzień odnotowujemy wyniki na najlepszym światowym poziomie. Po bieżących statystykach widać równocześnie, że jest potencjał na jeszcze większą popularność ekologicznego transportu, a to bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

W sumie – jak informuje firma - z rowerów dostępnych w ramach publicznych wypożyczalni w Polsce korzysta 785 tysięcy osób, a 158 tysięcy z nich dołączyło do grona użytkowników w tym roku.

Najwięcej wynajmów i rejestracji w sezonie 2016 odnotowano w następujących miastach:

• Warszawa: 947 564 wypożyczenia / 41 530 rejestracji
• Łódź: 683 296 / 49 930
Wrocław: 493 758 / 14 869
Lublin: 474 808 / 17 147
Białystok: 239 405 / 5 691
Poznań: 124 847 / 9 768

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.