PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejskie rowery w Szczecinie, ale nie we wszystkich dzielnicach

  • Gumience24.pl    4 lipca 2014 - 11:10
Miejskie rowery w Szczecinie, ale nie we wszystkich dzielnicach

W pierwszym etapie Szczecińskiego Roweru Miejskiego nie powstanie ani jedna stacja na Gumieńcach. Jest to możliwe dopiero w kolejnych etapach rozbudowywania systemu.
Wypożyczalnie rowerów w Szczecinie ruszą w sierpniu, a cały system będzie się nazywał Bike_S - Bike (ang.) jak rower i S jak pierwsza litera Szczecina.

3 lipca zaprezentowano zielono-niebiesko-białe rowery, które będą używane w systemie Bike_S. Rowery mają trzy biegi i dużo zabezpieczeń przed wandalami. Przerzutki i hamulce są ukryte w piastach, nie można też zdjąć siodełka. Rowery prezentują się bardzo dobrze. 

Potwierdzono też lokalizacje 33 stacji wypożyczalni rowerów. Niestety nie będzie stacji na Gumieńcach, nawet na ul. Cukrowej przy Uniwersytecie Szczecińskim. Jak poinformował nas Daniel Bochiński Kierownik Działu Wdrażania Projektów i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w spółce Nieruchomości i Opłaty Lokalne, wypożyczalnie rowerów na Gumieńcach są możliwe dopiero w kolejnych etapach rozbudowy systemu.

Każdy kto będzie chciał skorzystać z systemu Bike_S, będzie musiał zarejestrować się na stronie internetowej www.bikes-srm.pl, która ma ruszyć w połowie lipca.

Na początku sierpnia odbędzie się prezentacja stacji i rowerów. System Bike_S ma ruszyć jeszcze w tym samym miesiącu. Dla mieszkańców dostępnych będzie 360 rowerów. Pierwsze 20 minut jazdy będzie bezpłatne. Później zapłacimy: 21-60 minut = 1 zł, 61-120 minut = 3 zł, 121-180 minut = 5 zł, każda następna godzina = 7 zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.