PARTNER PORTALU
  • BGK

Miejskim autobusem do Świdnika?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    19 marca 2011 - 08:51
Miejskim autobusem do Świdnika?

Autobusy jeżdżące do Świdnika są za małe, nieprzystosowane dla niepełnosprawnych i jeżdżą jak chcą. Dlatego Forum Rozwoju Lublina proponuje wprowadzenie regularnych linii.
Władze Lublina są za, Świdnika – niekoniecznie. Forum Rozwoju Lublina przygotowało kilkustronicowy raport – informuje lubelska „Gazeta Wyborcza”. W opracowaniu możemy przeczytać, że teraz większość pojazdów jeżdżących do Świdnika to niewielkie busy. To stare i wyeksploatowane pojazdy, które mogą przewozić maksymalnie 20 osób.

Nie mają niskiej podłogi ani szerokich drzwi. To powoduje, że nie mogą nimi jeździć osoby niepełnosprawne. Kłopoty z wejściem mają też rodzice z dziećmi w wózkach. Poza tym pasażerowie muszą kupować oddzielnie bilety na bus, a oddzielnie na autobus miejski. Koszt podróży w dwie strony wynosi ok. 11 zł.

Sytuacja poprawiłaby się po wprowadzeniu linii autobusowej, na której obsługę Zarząd Transportu Miejskiego ogłosiłby przetarg. Autobusy jeździłyby w szczycie co 10 minut, poza szczytem co 15.

Przedstawiciele FRL rozmawiali już w tej sprawie z władzami Lublina i Zarządu Transportu Miejskiego. I jedne, i drugie pozytywnie wypowiedziały się na temat propozycji. Koszt funkcjonowania linii wyniósłby ok. 4,7 do 5,3 mln zł – informuje lubelska „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.