PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańców ostrzegą SMS-em

  • PAP    26 stycznia 2012 - 20:43
Mieszkańców ostrzegą SMS-em

Każdy mieszkaniec Poznania, który chce otrzymywać informacje na temat potencjalnych zagrożeń dla zdrowia i życia, może skorzystać z systemu powiadamiania za pomocą esemesów, który uruchomiło Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu.
- Jesteśmy pierwszym dużym miastem o liczbie mieszkańców ponad 500 tysięcy, które wprowadza taki system informacji - powiedział w czwartek podczas konferencji prasowej wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser.

Mieszkańcy, zainteresowani otrzymywaniem informacji o zagrożeniach powinni wysłać SMS-a aktywującego. Po otrzymaniu potwierdzenia są już zarejestrowani w systemie. Miasto zostało podzielone na kilkanaście obszarów, tak, aby o lokalnych zagrożeniach nie alarmować wszystkich korzystających z systemu. Jak powiedział Kayser, informacje będą wysyłane tylko w nadzwyczajnych sytuacjach, np. powodzi czy nawałnic.

Ostrzegawcze SMS-y są uzupełnieniem obecnego systemu ostrzegania ludności realizowanego przez Miejskie Centrum Zarzadzania Kryzysowego w Poznaniu, które zbiera informacje o zagrożeniach m.in. od sanepidu, straży pożarnej, policji i straży miejskiej.

Miasto na zrealizowanie tego systemu wydało 20 tys. złotych, oprócz tego co miesiąc będzie płaciło prawie 400 złotych abonamentu; za każdą wysłaną wiadomość zapłaci 18 groszy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.