PARTNER PORTALU
  • BGK

Mieszkańcy zgłaszą niebezpieczne przejścia

  • PAP    13 października 2012 - 08:46
Mieszkańcy zgłaszą niebezpieczne przejścia

Do końca października mieszkańcy Białegostoku mogą zgłaszać miejskim urzędnikom i policji te przejścia dla pieszych, które uważają za najbardziej niebezpieczne, np. z powodu niedostatecznego oświetlenia. Ok. 20 takich miejsc ma być poprawionych.
Organizatorem akcji "Bezpieczne przejście dla pieszych" jest miasto Białystok oraz wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Jak wynika z danych policji, od stycznia do września tego roku doszło w mieście do potrąceń ponad 40 osób, z czego prawie 30 przypadków - na oznakowanych przejściach dla pieszych.

By poprawić tę sytuację, oprócz akcji informacyjnych skierowanych zarówno do kierowców, jak i pieszych, mają być poprawione oznaczenia i widoczność tych przejść, które zostaną ocenione przez mieszkańców jako najbardziej niebezpieczne. Do końca października mogą oni, drogą mailową, wskazywać te lokalizacje.

Ich propozycje zostaną ocenione przez policjantów i urzędników, a w dwudziestu miejscach jeszcze w tym roku sytuacja ma być poprawiona. Policja podkreśla, że ma to znaczenie zwłaszcza jesienią, gdy szybko robi się ciemno.

Najniebezpieczniejsze przejścia dla pieszych białostoczanie mogą zgłaszać pod adres mailowy: din@um.bialystok.pl. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Mydełko, 2012-10-14 07:38:19

    Niebezpieczne przejścia powinno się zgłaszać czy nie ?