PARTNER PORTALU
 • BGK

Mieszkaniec Rudy Śląskiej szykuje petycję w obronie interesów uczniów i przechodniów

 • AW    12 marca 2015 - 11:31
Mieszkaniec Rudy Śląskiej szykuje petycję w obronie interesów uczniów i przechodniów
Uczniowie tej szkoły muszą przechodzić przez jezdnię, by dostać się do sali gimnastycznej.

Mieszkaniec Rudy Śląskiej postanowił przygotować oficjalną petycję do władz miasta ws. oddalonej od podstawówki sali gimnastycznej i niebezpiecznego parkowania w dzielnicy Nowy Bytom.
Nie pomogły wpisy na blogu, medialne publikacje, e-maile słane do magistratu. W sprawie sali gimnastycznej, do której dzieci ze SP nr 1 muszą pokonywać niezależnie od pory roku 500 m (tam i z powrotem) i ruchliwą jezdnię, Jan Pawul interweniuje już trzeci rok.

- Od zawsze dzieci ze szkoły podstawowej przy obecnej ul. Hallera miały (choć z utrudnionym dojściem) salę gimnastyczną blisko szkoły czyli budynek stojący w pobliżu szkoły. Nie wiem kiedy i jak, ale sala ta została szkole odebrana i w zamian szkoła dzierżawi salę gimnastyczną należącej niegdyś do OHP Huty Pokój przy ul. Objazdowej - opisuje rudzianin.

Z sali tuż obok podstawówki na ul. Hallera korzysta młodzież Zespołu Szkół Zawodowych. To nie mieści się w głowie rodzicom maluchów i mieszkańcom.

- Dlaczego to małe dzieci z podstawówki mają ciągle się ubierać, przebierać i biegać spocone narażając się na zachorowanie - jesień, zima, wiosna, lato - do odległej sali pokonując przy tej okazji wielce dla nich niebezpieczne przejście na ul. Hallera? To raczej młodzież powinna chodzić do sali byłego OHP - pisze na swoim blogu Pawul.

Władze miasta od kilku lat tłumaczą się brakiem pieniędzy na budowę nowej sali gimnastycznej dla SP nr 1. Zapewniają jednak, że dzieci w trakcie przechodzenia przez jezdnię są bezpieczne.

- W czasie przechodzenia dzieci przez ulicę gen Hallera w drodze do sali gimnastycznej przy ul. Obiadowej opiekę i nadzór nad bezpieczeństwem dzieci sprawuje dodatkowo pracownica zatrudniona na stanowisku opiekuna dzieci i młodzieży przy przejściu prze jezdnie w drodze do i ze szkoły – czytamy w piśmie z magistratu. Zdaniem władz miasta taka sytuacja ma nawet swoje zalety, bo… „uczy dzieci zasad ruchu drogowego i kształtuje prawidłowe nawyki poruszania się po drogach”.

Skonfundowany mieszkaniec pyta, czy tak trudno napisać wniosek o unijne dofinansowanie na remont sali do której uczęszcza młodzież z ZSZ i połączyć ją z budynkiem podstawówki?

Właśnie ten problem będzie przede wszystkim podjęty w szykowanej petycji do radnych i prezydent Rudy Śląskiej. - Będą zbierane podpisy, głównie rodziców dzieci z podstawówki nr 1. Współpracuję w tej sprawie z Radą Rodziców szkoły – podkreśla Jan Pawul.

Ale to nie jedyna sprawa spędzająca sen z powiek rudzianinowi, którą chce poruszyć w petycji. Walczy także o właściwe oznakowanie placu przed Miejskim Centrum Kultury. Jest to jednocześnie i chodnik i parking, wiec przechodnie muszą wykazywać się dużą ostrożnością.

- Sprawą zajmowały się chyba wszystkie lokalne media i za każdym razem władze miasta powtarzają, że będą w tej sprawie organizować konsultacje społeczne. Tyle, że nie konsultacji trzeba a zastosowania przepisów prawa drogowego – twierdzi zirytowany mieszkaniec.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.