Mikołaje będą pilnować bezpieczeństwa

Policyjne zmotoryzowane patrole z udziałem "świętych Mikołajów" pojawią się w piątek w Łódzkiem. Kolejny raz odbędzie się akcja "Mikołaj na drodze", zorganizowana przez policję oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
Mikołaje będą pilnować bezpieczeństwa

Jak poinformowało biuro prasowe łódzkiej policji celem akcji jest popularyzacja bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży, którzy codziennie pieszo, na rowerze lub środkami komunikacji miejskiej pokonują drogę do szkoły.

W ramach akcji, w piątek na niektóre drogi woj. łódzkiego wyjadą policyjne radiowozy, które patrolować będą przede wszystkim okolice szkół podstawowych i gimnazjów. W skład policyjnego patrolu wchodzić będzie - oprócz funkcjonariuszy - także "św. Mikołaj".

Tego dnia z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi wyjadą cztery patrole - jeden pojedzie do Pabianic, drugi na teren powiatu łódzkiego wschodniego, trzeci do Zgierza, jeden będzie poruszać się po ulicach Łodzi. Jak zapewniają policjanci podobnie będzie w pozostałych powiatach woj. łódzkiego.

Policjanci będą obserwować zachowanie uczniów przed szkołami w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a Mikołaje zadawać im pytania związane z zasadami ruchu drogowego.

W prezencie uczniowie będą mogli otrzymać m.in. kamizelki odblaskowe, komplety oświetleniowe do rowerów, plany lekcji, a także komiks "Super Stopek" opowiadający o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Policjanci będą także obserwować zachowania kierowców poruszających się w pobliżu szkół.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE