PARTNER PORTALU
  • BGK

Mikołaje będą pilnować bezpieczeństwa

  • PAP    4 grudnia 2013 - 08:20
Mikołaje będą pilnować bezpieczeństwa

Policyjne zmotoryzowane patrole z udziałem "świętych Mikołajów" pojawią się w piątek w Łódzkiem. Kolejny raz odbędzie się akcja "Mikołaj na drodze", zorganizowana przez policję oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.
Jak poinformowało biuro prasowe łódzkiej policji celem akcji jest popularyzacja bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży, którzy codziennie pieszo, na rowerze lub środkami komunikacji miejskiej pokonują drogę do szkoły.

W ramach akcji, w piątek na niektóre drogi woj. łódzkiego wyjadą policyjne radiowozy, które patrolować będą przede wszystkim okolice szkół podstawowych i gimnazjów. W skład policyjnego patrolu wchodzić będzie - oprócz funkcjonariuszy - także "św. Mikołaj".

Tego dnia z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi wyjadą cztery patrole - jeden pojedzie do Pabianic, drugi na teren powiatu łódzkiego wschodniego, trzeci do Zgierza, jeden będzie poruszać się po ulicach Łodzi. Jak zapewniają policjanci podobnie będzie w pozostałych powiatach woj. łódzkiego.

Policjanci będą obserwować zachowanie uczniów przed szkołami w miejscach szczególnie niebezpiecznych, a Mikołaje zadawać im pytania związane z zasadami ruchu drogowego.

W prezencie uczniowie będą mogli otrzymać m.in. kamizelki odblaskowe, komplety oświetleniowe do rowerów, plany lekcji, a także komiks "Super Stopek" opowiadający o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach.

Policjanci będą także obserwować zachowania kierowców poruszających się w pobliżu szkół.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.