PARTNER PORTALU
  • BGK

Mikrobiblioteki w Oświęcimiu zachęcą do czytania książek?

  • PAP/PSZ    22 listopada 2017 - 17:04
Mikrobiblioteki w Oświęcimiu zachęcą do czytania książek?
Stworzenie sieci mikrobiliotek to główny element realizowanego przez oświęcimską Galerię Książki programu "Nieruchomość Literacka". (fot. Fotolia)

Oświęcimska biblioteka zachęca mieszkańców do czytania umieszczając w różnych miejscach miasta mikrobiblioteki. W niewielkich skrzynkach umieszczone zostaną książki dostępne dla każdego - poinformowała wicedyrektor placówki Mariola Talewicz.
Jak dodała, sześć mikrobibliotek aktualnie ustawianych jest w miejscach uczęszczanych przez oświęcimian, m.in. w pasażu przy Oświęcimskim Centrum Kultury, w parku na osiedlu Zasole i przy placach zabaw.

Każda mikrobiblioteka ma inny kształt. Jedna przypomina bajkowy dom, inna książki leżące na półce, a kolejna ustawione na sobie pudełka. "W każdej z zaprojektowanych i wykonanych przez młodzież skrzynek znajdzie się miejsce dla 20-30 książek" - dodała wiceszefowa oświęcimskiej biblioteki nazywanej Galerią Książki.

Mariola Talewicz powiedziała, że mikrobiblioteki zaopatrzy Galeria Książki. Swoje woluminy będą mogli dodawać także mieszkańcy. Ich tematyka powinna być możliwie szeroka, by zainteresować zarówno najmłodszych, jak i starszych czytelników.

Stworzenie sieci mikrobiliotek to główny element realizowanego przez oświęcimską Galerię Książki programu "Nieruchomość Literacka". Zakłada on m.in. różne działania w przestrzeni publicznej, w tym wybory postaci i cytatów z książek, które zostaną namalowane i wypisane na skrzynkach z książkami, grę miejską oraz głośne czytanie literatury.

Oświęcimska biblioteka miejska Galeria Książki została otwarta w 2011 r. Obok gromadzenia i udostępniania księgozbioru, placówka podejmuje działania integrujące oświęcimian. W nowoczesnym budynku znajdują się m.in. czytelnia prasy, wielofunkcyjna sala audytoryjna, klasopracownie, bawialnia dla dzieci, dział multimedialny ze stanowiskami komputerowymi, salki kinowe oraz miejsce dla niedowidzących i niedosłyszących z multilektorem i programem udźwiękawiającym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.