PARTNER PORTALU
  • BGK

Milicz ma nowego burmistrza

  • PAP    15 marca 2010 - 09:19

Nowym burmistrzem Milicza (Dolnośląskie) został Paweł Wybierała, który wygrał w niedzielę drugą turę przedterminowych wyborów.
Jak poinformował przewodniczący miejskiej komisji wyborczej w Miliczu Witold Tomaszewski, Wybierała uzyskał 3751 głosów. Na drugiego kandydata - popieraną przez Platformę Obywatelską Alicję Szatkowską - oddały swój głos 964 osoby.

Do udział w niedzielnych wyborach uprawnionych było 19 tys. 345 osób. Frekwencja wyniosła 24,64 proc. i była niższa o ponad 4 proc. niż w pierwszej turze, którą przeprowadzono 28 lutego.

Przewodniczący miejskiej komisji wyborczej dodał, że wybory odbyły się bez zakłóceń. - Nie odnotowano żadnych incydentów związanych z głosowaniem - powiedział Tomaszewski.

Paweł Wybierała nigdy nie był członkiem żadnej partii. Od roku jest w Stowarzyszeniu "Dolny Śląsk XXI", pełni funkcję wiceprzewodniczącego koła w Miliczu. Nowy burmistrz będzie sprawował swój urząd do jesiennych wyborów samorządowych.

Przedterminowe wybory w Miliczu zarządzono po tym, jak w grudniu ubiegłego roku zmarł dotychczasowy burmistrz Ryszard Mieloch.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.