PARTNER PORTALU
  • BGK

Milion dla stróżów prawa

  • KB    25 maja 2010 - 09:00
Milion dla stróżów prawa

W poniedziałek (24 maja) podpisano umowę na dofinansowanie policji w województwie łódzkim. Dofinansowanie wyniesie milion złotych.
Pieniądze zostaną przekazane na: specjalistyczny sprzęt badawczy dla Laboratorium Kryminalistycznego w Łodzi (m.in. cyfrowa stacja kontroli dokumentów, serwer z oprogramowaniem, stanowiska komputerowe, drukarki i czytniki kodów paskowych – umożliwiające wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów); alkomaty i urządzenia do wykrywania narkotyków w organizmie dla potrzeb służb ruchu drogowego; sprzęt komputerowy z oprogramowaniem dla rozpoznawania i zwalczania przestępczości zorganizowanej, gospodarczej, narkotykowej, ruchu drogowego i prewencji.

- Zawsze z dużą przyjemnością podpisuję dokumenty związane z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców województwa - mówił marszałek Włodzimierz Fisiak. - Teraz mam tym większą satysfakcję, że milion złotych jest przekazywany na specjalistyczny sprzęt komputerowy i dla laboratorium kryminalistycznego, co pozwoli nam unowocześnić jednostki policji w regionie - dodał.

Przekazany w poniedziałek milion zł jest kolejną kwotą zapisaną przez zarząd województwa łódzkiego dla policji w regionie w ostatnich latach. Dotychczasowa pomoc finansowa przeznaczona była na: (2007 r.) 1,34 mln zł na zakup ruchomego stanowiska kryminalistycznego, dwóch motocykli Honda, sprzętu dla pirotechników oraz wyposażenie wojewódzkiego stanowiska kierowania; (2008 r.) 1,1 mln zł na 29 samochodów osobowych i badawcze stanowisko komputerowe; (2009 r.) 1 mln zł na zakup sprzętu dla laboratorium kryminalistycznego (samochód osobowy o dużej mocy dla SPAP, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji), sprzętu dla prewencji i ruchu drogowego oraz komputerów z oprogramowaniem do zwalczania przestępczości kryminalnej i narkotykowej.

Projekty Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi otrzymały też dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego: 2,7 mln zł na modernizację Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu, 6,4 mln zł na zintegrowany system stanowisk kierowania, 1,1 mln zł na rozbudowę zintegrowanego systemu stanowisk kierowania, 3,3 mln zł na zakup śmigłowca, a projekt wspólny ze strażą pożarną na zakup ciężkiego sprzętu do ratownictwa drogowego wart 8,9 mln zł znajduje się na liście rezerwowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.