PARTNER PORTALU
  • BGK

Milion dla stróżów prawa

  • KB    25 maja 2010 - 09:00
Milion dla stróżów prawa

W poniedziałek (24 maja) podpisano umowę na dofinansowanie policji w województwie łódzkim. Dofinansowanie wyniesie milion złotych.
Pieniądze zostaną przekazane na: specjalistyczny sprzęt badawczy dla Laboratorium Kryminalistycznego w Łodzi (m.in. cyfrowa stacja kontroli dokumentów, serwer z oprogramowaniem, stanowiska komputerowe, drukarki i czytniki kodów paskowych – umożliwiające wdrożenie systemu elektronicznego obiegu dokumentów); alkomaty i urządzenia do wykrywania narkotyków w organizmie dla potrzeb służb ruchu drogowego; sprzęt komputerowy z oprogramowaniem dla rozpoznawania i zwalczania przestępczości zorganizowanej, gospodarczej, narkotykowej, ruchu drogowego i prewencji.

- Zawsze z dużą przyjemnością podpisuję dokumenty związane z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców województwa - mówił marszałek Włodzimierz Fisiak. - Teraz mam tym większą satysfakcję, że milion złotych jest przekazywany na specjalistyczny sprzęt komputerowy i dla laboratorium kryminalistycznego, co pozwoli nam unowocześnić jednostki policji w regionie - dodał.

Przekazany w poniedziałek milion zł jest kolejną kwotą zapisaną przez zarząd województwa łódzkiego dla policji w regionie w ostatnich latach. Dotychczasowa pomoc finansowa przeznaczona była na: (2007 r.) 1,34 mln zł na zakup ruchomego stanowiska kryminalistycznego, dwóch motocykli Honda, sprzętu dla pirotechników oraz wyposażenie wojewódzkiego stanowiska kierowania; (2008 r.) 1,1 mln zł na 29 samochodów osobowych i badawcze stanowisko komputerowe; (2009 r.) 1 mln zł na zakup sprzętu dla laboratorium kryminalistycznego (samochód osobowy o dużej mocy dla SPAP, Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji), sprzętu dla prewencji i ruchu drogowego oraz komputerów z oprogramowaniem do zwalczania przestępczości kryminalnej i narkotykowej.

Projekty Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi otrzymały też dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego: 2,7 mln zł na modernizację Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu, 6,4 mln zł na zintegrowany system stanowisk kierowania, 1,1 mln zł na rozbudowę zintegrowanego systemu stanowisk kierowania, 3,3 mln zł na zakup śmigłowca, a projekt wspólny ze strażą pożarną na zakup ciężkiego sprzętu do ratownictwa drogowego wart 8,9 mln zł znajduje się na liście rezerwowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.