PARTNER PORTALU
  • BGK

Milion na ochronę śląskich zabytków

  • AW/slaskie.pl    23 lutego 2011 - 12:38

Zarząd województwa przeznaczył milion złotych na realizację projektów związanych z konserwacją tzw. zabytków ruchomych, jak np. rzeźby, obrazy, polichromie, rękodzieło artystyczne.
Dofinansowanie jest też przeznaczone na kontynuację prac konserwatorskich z lat ubiegłych, niezależnie od źródła pozyskanych wcześniej dotacji.

Wsparcie w ramach konkursu można pozyskać m.in. na ekspertyzy i badania konserwatorskie, projekty budowlane oraz dotyczące odtworzenia kompozycji wnętrz. Wsparcie może być także przeznaczone na prace konserwatorskie oraz zabezpieczające budynki, jak izolacje, instalacje przeciwwłamaniowe i przeciwpożarowe .

Dotacja może być udzielona każdemu, kto jest właścicielem lub posiadaczem zabytku, znajdującego się w województwie śląskim i wpisanego do rejestru zabytków. Konkurs nie obejmuje zabytków w posiadaniu jednostek organizacyjnych zaliczanych do sektora finansów publicznych.

Wnioski można składać w ramach naborów 4 marca i  30 czerwca ( o ile środki finansowe nie zostaną w całości wykorzystane na projekty zgłoszone w pierwszym terminie).

W ubiegłym roku w ten sposób Zarząd Województwa Śląskiego dofinansował 11 projektów na łączną  kwotę ok. 908 tys. złotych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.