PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na remonty zabytków

  • GK    17 marca 2011 - 11:04
Miliony na remonty zabytków

91 zabytkowych obiektów kujawsko-pomorskiego otrzyma ponad 8 mln zł wsparcia. Decyzję podjął zarząd województwa, a na najbliższej sesji o przyznaniu pieniędzy zadecydują radni sejmiku.
W ciągu dwóch lata realizowanego od 2009 r. przez samorząd województwa programu opieki nad zabytkami, na prace remontowe w zabytkach trafiło ponad 15,5 mln zł dotacji z budżetu województwa oraz regionalnego programu operacyjnego. Dzięki temu udało się zrealizować 176 przedsięwzięć..

– Wspieramy remonty zabytków nie tylko w dużych miastach, ale też w mniejszych miejscowościach, gdzie na ratunek czekają zabytkowe kościoły, dwory i pałace oraz inne bezcenne dla historii Kujaw i Pomorza obiekty – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Wśród beneficjentów najwięcej jest przedstawicieli Kościoła, są też stowarzyszenia, instytucja kultury oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Wsparcie może trafić m.in. na odnowienie dachu nad salą restauracyjną zabytkowego dworca w Aleksandrowie Kujawskim, remont budynku po byłej synagodze w Fordonie, konserwację elewacji kościoła św. apostołów Piotra i Pawła w Wylatowie oraz renowację piwnic i cokołu dawnego zboru ewangelickiego na Rynku Nowomiejskim w Toruniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.