PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na współpracę firm w Świętokrzyskiem

  • lk    27 grudnia 2010 - 10:15
Miliony na współpracę firm w Świętokrzyskiem

Aż 18 milionów złotych mogą wykorzystać firmy w województwie świętokrzyskim na projekty związane ze wspólnymi inicjatywami podejmowanymi przez grupę przedsiębiorstw.
Wnioski o wsparcie finansowe można składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach w ramach Osi Priorytetowej 1. Rozwój przedsiębiorczości, Działanie nr 1.2.1. Tworzenie i rozwój powiązań kooperacyjnych przedsiębiorstw - informuje świętokrzyski urząd marszałkowski.

Do konkursu mogą przystąpić podmioty prowadzące mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, zarejestrowane na terenie województwa świętokrzyskiego,  prowadzące działalność gospodarczą w ramach formalnej sieci powiązań kooperacyjnych (konsorcja, klastry, stowarzyszenia, związki), działające na rynku powyżej 6 miesięcy, uprawnione do wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013.

W  celu uniknięcia podwójnego finansowania wsparcie inwestycyjne w ramach RPOWŚ na lata 2007-2013 nie będzie mogło być udzielone przed upływem ustalonego okresu karencji (2 lata) podmiotom, które rozpoczęły działalność gospodarczą uzyskując wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przykładowe rodzaje projektów do wsparcia: dofinansowanie wspólnych przedsięwzięć inwestycyjnych podejmowanych przez grupę przedsiębiorstw; dofinansowanie kosztów zakupu wyników prac badawczo – rozwojowych i stosowanych i/lub praw własności przemysłowej przez klaster przedsiębiorstw; dofinansowanie kosztów budowy i rozbudowy klasterów o znaczeniu regionalnym.

Czytaj też:

18 inwestycji z unijnym dofinansowaniem w Zachodniopomorskiem

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.