Miłość z konfliktem polsko-niemieckim w tle

Czy powstańcowi uda się odnaleźć ukochaną? Na pewno nie bez pomocy graczy – uczestników wyjątkowej gry miejskiej, jakiej na Śląsku jeszcze nie było.

Od dziś można zapisywać się do udziału w II Metropolitalnej Grze Miejskiej organizowanej przez Metropolię „Silesia”. Temat tegorocznej kolejnej gry metropolitalnej został wybrany nieprzypadkowo. W tym roku obchodzimy okrągłą 90 rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do Polski.

W ubiegłym roku w pierwszej Metropolitalnej Grze Miejskiej „Na tropie Roba” uczestnicy poszukiwali zagubionego robota. Tym razem cofną się w czasie, by wziąć udział w wyjątkowej przygodzie związanej z okresem Powstań Śląskich. Osią fabularną będzie poszukiwanie przez pewnego powstańca jego zaginionej ukochanej na tle rozdartego przez wojnę i politykę Górnego Śląska. Tylko dzięki pomocy graczy Franciszek będzie mógł odnaleźć swoją ukochaną.

Gra podzielona jest na cztery etapy. W dwóch pierwszych gracze będą wykonywać zadania na terenie poszczególnych miast Metropolii „Silesia”, zdobywając wiedzę o tych miastach oraz o Powstaniach Śląskich.  W kolejnych dwóch etapach – ściśle już powiązanych z fabułą – gracze będą śledzić  losy powstańca i jego ukochanej na przestrzeni kolejnych powstań śląskich.

W I etapie gra odwiedzi Rudę Śląską i Chorzów – etap ten już 19.05. II etap obejmie z kolei GliwiceBytomPiekary Śląskie, III Etap rozegra się w Katowicach, a IV wraz z wielkim finałem na terenie Świętochłowic. Miejsce finału również zostało wybrane nieprzypadkowo. W Świętochłowicach powstaje nowoczesne Muzeum Powstań Śląskich. –  Każda kolejna gra ma nie tylko bawić, ale również uczyć. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć uczestnikom gry trudną historię Śląska z początku XX wieku. Mam nadzieję, że będzie to świetna  lekcja historii – podkreśla przewodniczący GZM, Dawid Kostempski.

Udział w grze jest bezpłatny! Zapisy już wystartowały  - można zgłaszać 2- i 3-osobowe drużyny zarówno do całej gry, jak i do poszczególnych etapów. W każdym z nich przygotowaliśmy miejsce dla 80 drużyn. Warunkiem udziału jest obecność w drużynie przynajmniej jednej pełnoletniej osoby. Wystarczy wysłać maila z imionami, nazwiskami, wiekiem i telefonem kontaktowym drużyny na adres e-mail:gramiejska@pelniakultury.pl

Dla najlepszych graczy mamy przygotowane wspaniałe nagrody: czytniki e-book, odtwarzacze mp 4, aparaty cyfrowe i specjalnie zaprojektowane koszulki II Metropolitalnej Gry Miejskiej.

Pierwsza Metropolitalna Gra Miejska obyła się jesienią ubiegłego roku. Przez prawie miesiąc ponad 90 osób z 22 drużyn poszukiwało ROBA, robota zaproszonego wraz z profesorem Andrzejem Rawą przez władze Metropolii „Silesia”. Po długich poszukiwaniach, po rozwiązaniu przez uczestników szeregu zadań, uczestnikom gry udało się w końcu odnaleźć niesfornego robota. Czy tym razem uczestnikom gry również trudno będzie odnaleźć narzeczoną powstańca? Tego dowiemy się już niebawem, pod koniec maja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Właśnie tak.Amen.

Anydej, 2012-05-08 19:52:02 odpowiedz

jednym słowem trzeba pomóc powstańcowi odnależć ukochaną, by wszystko się zakończyło szczęśliwie

IDOL, 2012-05-08 19:44:35 odpowiedz

BARDZO INTERESUJĄCE I TAKIE ŻYCIOWE,PRAWDAŻ?

SZLAJFKA, 2012-05-08 15:54:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE