PARTNER PORTALU
 • BGK

Miłość z konfliktem polsko-niemieckim w tle

 • KN    8 maja 2012 - 15:08

Czy powstańcowi uda się odnaleźć ukochaną? Na pewno nie bez pomocy graczy – uczestników wyjątkowej gry miejskiej, jakiej na Śląsku jeszcze nie było.
Od dziś można zapisywać się do udziału w II Metropolitalnej Grze Miejskiej organizowanej przez Metropolię „Silesia”. Temat tegorocznej kolejnej gry metropolitalnej został wybrany nieprzypadkowo. W tym roku obchodzimy okrągłą 90 rocznicę przyłączenia Górnego Śląska do Polski.

W ubiegłym roku w pierwszej Metropolitalnej Grze Miejskiej „Na tropie Roba” uczestnicy poszukiwali zagubionego robota. Tym razem cofną się w czasie, by wziąć udział w wyjątkowej przygodzie związanej z okresem Powstań Śląskich. Osią fabularną będzie poszukiwanie przez pewnego powstańca jego zaginionej ukochanej na tle rozdartego przez wojnę i politykę Górnego Śląska. Tylko dzięki pomocy graczy Franciszek będzie mógł odnaleźć swoją ukochaną.

Gra podzielona jest na cztery etapy. W dwóch pierwszych gracze będą wykonywać zadania na terenie poszczególnych miast Metropolii „Silesia”, zdobywając wiedzę o tych miastach oraz o Powstaniach Śląskich.  W kolejnych dwóch etapach – ściśle już powiązanych z fabułą – gracze będą śledzić  losy powstańca i jego ukochanej na przestrzeni kolejnych powstań śląskich.

W I etapie gra odwiedzi Rudę Śląską i Chorzów – etap ten już 19.05. II etap obejmie z kolei GliwiceBytomPiekary Śląskie, III Etap rozegra się w Katowicach, a IV wraz z wielkim finałem na terenie Świętochłowic. Miejsce finału również zostało wybrane nieprzypadkowo. W Świętochłowicach powstaje nowoczesne Muzeum Powstań Śląskich. –  Każda kolejna gra ma nie tylko bawić, ale również uczyć. Tym razem postanowiliśmy przybliżyć uczestnikom gry trudną historię Śląska z początku XX wieku. Mam nadzieję, że będzie to świetna  lekcja historii – podkreśla przewodniczący GZM, Dawid Kostempski.

Udział w grze jest bezpłatny! Zapisy już wystartowały  - można zgłaszać 2- i 3-osobowe drużyny zarówno do całej gry, jak i do poszczególnych etapów. W każdym z nich przygotowaliśmy miejsce dla 80 drużyn. Warunkiem udziału jest obecność w drużynie przynajmniej jednej pełnoletniej osoby. Wystarczy wysłać maila z imionami, nazwiskami, wiekiem i telefonem kontaktowym drużyny na adres e-mail:gramiejska@pelniakultury.pl

Dla najlepszych graczy mamy przygotowane wspaniałe nagrody: czytniki e-book, odtwarzacze mp 4, aparaty cyfrowe i specjalnie zaprojektowane koszulki II Metropolitalnej Gry Miejskiej.

Pierwsza Metropolitalna Gra Miejska obyła się jesienią ubiegłego roku. Przez prawie miesiąc ponad 90 osób z 22 drużyn poszukiwało ROBA, robota zaproszonego wraz z profesorem Andrzejem Rawą przez władze Metropolii „Silesia”. Po długich poszukiwaniach, po rozwiązaniu przez uczestników szeregu zadań, uczestnikom gry udało się w końcu odnaleźć niesfornego robota. Czy tym razem uczestnikom gry również trudno będzie odnaleźć narzeczoną powstańca? Tego dowiemy się już niebawem, pod koniec maja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Anydej, 2012-05-08 19:52:02

  Właśnie tak.Amen.
 • IDOL, 2012-05-08 19:44:35

  jednym słowem trzeba pomóc powstańcowi odnależć ukochaną, by wszystko się zakończyło szczęśliwie
 • SZLAJFKA, 2012-05-08 15:54:36

  BARDZO INTERESUJĄCE I TAKIE ŻYCIOWE,PRAWDAŻ?