PARTNER PORTALU
  • BGK

Miłosne pieśni na ul. Krawieckiej

  • PAP    3 sierpnia 2012 - 07:49

Miłosnych pieśni japońskich, arii kastratów i muzyki rockowej w wykonaniu śląskich kameralistów będzie można posłuchać w Bytomiu podczas kolejnej edycji imprezy o nazwie Krawiecka Art Pasaż.
Pierwszy koncert w najbliższą niedzielę. Krawiecka to ulica, którą bytomianie przechodzą z Rynku na pobliskie targowisko. Tę trasę pokonują każdego dnia tysiące przechodniów. Latem, w weekendowe wieczory, ulica Krawiecka za sprawą projektu Krawiecka Art Pasaż zamienia się w miejsce koncertowe.

W poprzednich edycjach imprezy, w scenerii zachowanego do dziś w średniowiecznego układu urbanistycznego, publiczność wysłuchała już kompozycji bodaj wszystkich największych kompozytorów. Obok muzyki poważnej, rozbrzmiewały tam też dźwięki utworów kościelnej, np. w wykonaniu chórów prawosławnych czy standardów muzyki rozrywkowej.

Nie inaczej będzie w tym roku; także i tym razem repertuar klasyczny przeplatać się będzie z muzyką rozrywkową. Krawiecką Art Pasaż zainaugurują w niedzielę sopranistka Marzena Lubaszka, która z towarzyszeniem Marcina Świątkiewicza (klawesyn), zaśpiewa arie kastratów. 12 sierpnia standardy jazzowe zaprezentuje Marta Król, na instrumentach klawiszowych towarzyszyć jej będzie Tomasz Kałwak.

19 sierpnia Barbara Jastrząb i Agnieszka Ignaszewska będą śpiewać o miłości, wykonają m.in. uty japońskie. „Brzmi to nieco enigmatycznie, ale chodzi o pieśni miłosne, bardzo piękne” – wyjaśniła Agnieszka Skowronek z Bytomskiego Centrum Kultury.

26 sierpnia „Tango inaczej” wykona Trio Appasionata, a na zakończenie, 2 września, czeka na melomanów „ba...Rockowy” koncert Kwintetu Śląskich Kameralistów. „Na instrumentarium, na którym grywa się zwykle muzykę klasyczną zostaną odegrane przeboje muzyki rozrywkowej. Usłyszymy utwory grupy Queen, Erica Claptona, Czesława Niemena” – podała rzeczniczka Centrum.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.