PARTNER PORTALU
  • BGK

Mimo remontu, będą koncertować

  • PAP    15 września 2010 - 19:08

Jasna Góra, centrum handlowe, klub Politechnik - to tylko niektóre miejsca, w jakich będzie koncertować w rozpoczynającym się sezonie artystycznym Filharmonia Częstochowska, pozbawiona swojej siedziby z powodu remontu.
Dyrekcja zapewnia, że mimo trudności placówka dostarczy melomanom muzyki i wrażeń na wysokim poziomie. Sezon zainauguruje 17 września w Klubie Politechnik koncertem "Chopin na tle epoki", wpisującym się w obchody Roku Chopinowskiego.

Oprócz utworów wielkiego kompozytora zabrzmią też m.in. Koncert wiolonczelowy Weroniki Ratusińskiej - utwór powstały w ramach projektu "Młodzi kompozytorzy w hołdzie Fryderykowi Chopinowi", realizowanego przez Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Filharmonia planuje jeszcze cztery koncerty w tej formule.

Dwukrotnie w tym sezonie Filharmonia wystąpi w Sali Rycerskiej na Jasnej Górze. Podczas koncertów przy świecach zaprezentuje m.in. muzykę Josepha Haydna, w Palmową Niedzielę zagra tam z towarzyszeniem znanego polskiego oboisty Tytusa Wojnowicza.

Niedzielne poranki będą się w tym sezonie odbywać w centrum handlowym Galeria Jurajska. Kontynuowany będzie także cykl edukacyjny dla dzieci i młodzieży "Szkoła na Parnasie".

- Musimy dostosowywać nasze koncerty do możliwości sal, w których występujemy. Prosimy, by publiczność - wybierając się na nasze koncerty - dokładnie sprawdzała adresy - podkreślił dyrektor artystyczny Filharmonii Jerzy Salwarowski.

Budynek filharmonii jest remontowany dzięki unijnemu wsparciu. Po remoncie sala kameralna pomieści 160 osób, a duża sala koncertowa - 848. Będzie też wyposażony w nowe zaplecze socjalno-administracyjne z salą prób, garażem podziemnym i parkingiem. Zostanie ocieplony i zyska szklaną fasadę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.