PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister kultury będzie współprowadził Zespół „Śląsk”

  • JS    16 maja 2017 - 15:22
Minister kultury będzie współprowadził Zespół „Śląsk”
Na zdjęciu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk (fot. wikipedia.org)

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny będzie instytucją współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Umowę w tej sprawie podpiszą 17 maja w Koszęcinie minister kultury prof. Piotr Gliński oraz marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.
O godz. 11.30 w siedzibie Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"- zespole pałacowo- parkowym w Koszęcinie odbędzie się uroczyste podpisanie umowy o współprowadzeniu tej instytucji przez MKiDN oraz Województwo Śląskie. 

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny istnieje od 1 lipca 1953 roku. Obecnie posiada ponad stuosobowy skład artystyczny, który obejmuje chór, balet i orkiestrę. Poziom artystyczny Zespołu i jego bogaty repertuar przyniósł mu uznanie na całym świecie, a także liczne nagrody i dyplomy honorowe. "Śląsk" odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach. Zespół dał ponad 7 tysięcy koncertów dla około 25 milionów widzów. Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych. W swoim dorobku Zespół ma także 12 płyt wydanych w Złotej Kolekcji "Śląska"- wydawnictwa będącego kolekcją narodowej muzyki i pieśni. Cztery z nich posiadają status Złotej, a jedna Platynowej Płyty.

Od 2005 roku działa Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej, które w ramach programowej działalności edukacyjnej Zespołu, doskonali wiedzę dzieci, młodzieży i nauczycieli o dziedzictwie artystycznym Regionu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.