PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo Gospodarki zbada innowacyjność śląskich firm

  • bad    2 czerwca 2015 - 15:53
Ministerstwo Gospodarki zbada innowacyjność śląskich firm
Projekt Ministerstwa Gospodarki ma zwiększyć innowacyjność przedsiębiorstw. Fot. mat. prasowe

Ankieterzy zbiorą informacje z ponad stu firm. Zapytają o bariery oraz szanse w rozwoju innowacyjności.
Bank Światowy na zlecenie Ministerstwa Gospodarki realizuje projekt pn. Proces Przedsiębiorczego Odkrywania – badanie potrzeb firm w kontekście innowacyjności i inteligentnych specjalizacji.

Temu tematowi poświęcone było spotkanie inaugurujące, w którym udział wzięli ze strony Ministerstwa Gospodarki – Zbigniew Kamieński, zastępca dyrektora departamentu Innowacji i Przemysłu, delegacja Banku Światowego oraz przedstawiciele regionalnych instytucji otoczenia biznesu. Reprezentują oni parki naukowo-przemysłowe, inkubatory przedsiębiorczości, izby przemysłowo-handlowe i rzemieślnicze, agencje rozwoju lokalnego i regionalnego, centra przedsiębiorczości oraz izby gospodarcze.

Ze strony województwa śląskiego spotkaniu przewodniczyła Gabriela Lenartowicz, członek zarządu Województwa Śląskiego.

Projekt ma zwiększyć innowacyjność przedsiębiorstw

Głównym tematem rozmów była prezentacja założeń i metodologii badania. Śląskie znajduje się w gronie czterech wytypowanych do projektu regionów, obok zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego.

Projekt Ministerstwa Gospodarki ma przyczynić się do zwiększenia zaangażowania przedsiębiorstw w kreowanie innowacji i do dostosowania oferty instytucji otoczenia biznesu do potrzeb przedsiębiorców. Pozwoli to na wypełnienie wymogów Komisji Europejskiej w zakresie tworzenia i wdrażania strategii inteligentnych specjalizacji na poziomie krajowym i regionalnym. Planowane działania mają mieć pozytywny wpływ na tworzenie dialogu między sferą biznesu, instytucjami otoczenia biznesu oraz administracją publiczną w Polsce.

Projekt wspiera działania Ministerstwa Gospodarki w zakresie koncentracji wydatkowanych środków z nowej perspektywy finansowej na lata 2014-2020.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.