PARTNER PORTALU
  • BGK

Ministerstwo uprzedza o burzach

  • GK    30 lipca 2013 - 11:39
Ministerstwo uprzedza o burzach

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji informuje o możliwościach wystąpienia burz z gradem w woj. warmińsko-mazurskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim oraz śląskim.
Jak informuje resort, dziś (stan na godz. 7:00) obowiązują następujące ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej: jedno ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dotyczące możliwości wystąpienia burz we wschodniej strefie brzegowej, trzy ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dotyczące możliwości wystąpienia szybkich i na ogół krótkotrwałych wzrostów stanów wody w rejonach intensywnych opadów i burz, na małych ciekach górskich i podgórskich w województwach: dolnośląskim, lubuskim i opolskim oraz siedem ostrzeżeń meteorologicznych pierwszego stopnia dotyczących możliwości wystąpienia burz (lokalnie z opadami gradu), podczas których spodziewane są opady deszczu (do 30 mm) oraz porywy wiatru do 80 km/h w województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, małopolskim i śląskim.

Dzisiaj IMGW przewiduje w zachodniej połowie kraju - zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami postępującymi od zachodu, okresami opady deszczu. We wschodniej połowie kraju - zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu (miejscami burze), możliwy również grad. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 30 mm.

Wiatr umiarkowany z kierunków zachodnich, jedynie na wschodzie początkowo z kierunków południowych. W rejonach burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo na krańcach wschodnich miejscami zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu, możliwa burza. Nad ranem również na zachodzie zachmurzenie miejscami wzrośnie do dużego oraz wystąpią opady deszczu.

Wiatr z kierunków zachodnich, słaby, na Pomorzu Gdańskim i początkowo na wschodzie umiarkowany. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.