PARTNER PORTALU
  • BGK

Misja gospodarcza do Niemiec

  • BEZ    4 czerwca 2010 - 16:23

7 czerwca przedstawiciele Polski Wschodniej rozpoczynają misję inwestycyjną połączoną z udziałem w targach International Aerospace Berlin Air Show 2010 w Berlinie.
Przedsięwzięcie jest zorganizowane przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. w ramach Projektu „Program Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej”. W wyjeździe udział weźmie 10 reprezentantów jednostek samorządowych z pięciu województw Polski Wschodniej oraz 40 przedstawicieli lotniczych portów lokalnych i innych przedsiębiorstw związanych z branżą lotniczą.

ILA to najstarsze na świecie targi lotnicze – w 2010 r. odbędzie się ich setna edycja. Wystawa ta jest od wielu lat organizowana na części lotniska Berlin Schoenefeld (Flughafen Berlin-Schönefeld Berliner Flughafen-Gesellschaft). Oficjalnym partnerem Targów w 2010 jest Szwajcaria.

Targi odbywają się w dniach 8-13 czerwca – 8,9 i 10 czerwca to dni przeznaczone wyłącznie dla gości branżowych. Sektory branżowe dla targów ILA Berlin Air Show to: lotnictwo komercyjne, lotnictwo wojskowe, helikoptery, organizacja ruchu lotniczego, wyposażenie samolotów i portów lotniczych, dostawcy komponentów, drobnych elementów, urządzeń i usług.

Dla przedstawicieli Polski Wschodniej PAIiIZ wynajął 250 m.kw. powierzchni wystawienniczej. W ramach udziału w targach w dniu 8 czerwca odbędzie się panel dyskusyjny na temat potencjału przemysłu lotniczego Polski Wschodniej na przykładzie Doliny Lotniczej.
Plan misji przewiduje także spotkanie z Jackiem Robakiem, Radcą Handlowym Ambasady RP w Berlinie oraz prezentację potencjału inwestycyjnego regionów z Polski Wschodniej w Regionalnej Izbie Przemysłowo-Handlowej. Ważnym punktem będzie także spotkanie z
Dyrektorem Zarządzającym BDLI (Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Aeronautycznego) oraz spotkanie z delegacją kanadyjskich przedsiębiorców, w którym udział zadeklarowało ok. 15 firm z tego kraju, min.: Bombardier, MicroPilot i Esterline - CMC Electronics.

Głównym celem misji jest prezentacja atrakcyjności inwestycyjnej oraz umożliwienie nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami. Oferty inwestycyjne Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego będą promowane przez przedstawiciela Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin i reprezentantów przedsiębiorstw tj.: SIM, Kuźnia Matrycowa, WSK Tomaszów Lubelski.

Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.