PARTNER PORTALU
  • BGK

Mistrzostwa Polski w curlingu w ruderze. Zobacz film

  • aw    5 marca 2018 - 18:23
Mistrzostwa Polski w curlingu w ruderze. Zobacz film
Mistrzostwa Polski w curlingu odbyły się na terenie Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie, na Żeraniu (fot. Twitter)

Odrapane ściany, odchodząca lamperia, panujące wszędzie zimno, kable wystające ze ścian, stare meble, śmieci, koce zamiast drzwi - w takim obiekcie w Warszawie odbywały się w weekend (3-4 marca) Mistrzostwo Polski w curlingu, czyli olimpijskiej dyscyplinie sportowej.
- Zapraszamy na wycieczkę po obiekcie, na którym zdobyłyśmy wczoraj Mistrzostwo Polski. Na utrzymanie tego śmietnika szły dotacje dla PZC – po tych gorzkich słowach na Twitterze Curling Team Łódź prezentuje film z obiektu.

Film wywołał falę komentarzy dotyczących finansowania polskich związków i obiektów sportowych. Mistrzostwa Polski w curlingu odbyły się na terenie Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie, na Żeraniu. W obiekcie zawieszony był baner ministerstwa sportu, ale nie było nawet grzejników.

- Grzejnik był nasz. Dobrze że wzięłyśmy go ze sobą, bo inaczej nasza rezerwowa i garstka kibiców, którym udało się znaleźć "obiekt", zamarzliby na śmierć – komentują przedstawiciele drużyny z Łodzi.

Nie pierwszy raz dofinansowanie, jakie dostaje Polski Związek Curlingu, budzi zastrzeżenia.– Związek robi sobie jaja z ministerstwa, ponieważ nie przyjmuje do zarządu członków związanych z curlingiem. Natomiast ostentacyjnie podpina kolejne kluby karate, łuczników, koszykarzy czy łyżwiarzy. Członkiem zwyczajnymi PZC, który odpowiada za wybór prezesa, jest klub karate, a nie klub mistrzów czy mistrzyń kraju – mówił w rozmowie z portalem weszlo.com Łukasz Janczar, obecnie działacz w Polskiej Federacji Klubów Curlingowych. Jak podaje portal, kontrole resortu sportu odkrywają kolejne nieprawidłowości w związku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.