PARTNER PORTALU
  • BGK

Mistrzostwa Świata w Myślęcinku

  • KB    29 marca 2010 - 14:59
Mistrzostwa Świata w Myślęcinku

W niedzielę (28. marca) w bydgoskim Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku odbyły się 38. Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych.
W ubiegły weekend mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego mieli okazję przeżyć sportowe emocje na najwyższym, światowym poziomie. W niedzielę w bydgoskim Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku odbyły się 38. Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział pół tysiąca sportowców z 58 krajów świata.

- Wsparliśmy organizację tych mistrzostw, bo to dobry i sprawdzony sposób na promocję Bydgoszczy oraz całego regionu i wspaniała sportowa uczta – powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych to najwyższej rangi impreza Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) organizowana przez kujawsko-pomorski Związek Lekkiej Atletyki. Bydgoszcz odwiedziły największe gwiazdy lekkiej atletyki. Komplet 8 złotych medali zdobyli reprezentanci Kenii. Dzień wcześniej amatorzy biegania z całej Polski wzięli udział w masowych biegach przełajowych, które odbyły się niedaleko tras biegowych mistrzostw.

Kilkudziesięciu twórców ludowych, przedstawicieli miast, gmin i powiatów, organizacji oraz przedsiębiorców z kujawsko-pomorskiego przygotowało stoiska promocyjne prezentowane w trakcie tych zawodów. Zaprezentowane zostały między innymi wyroby rękodzielnicze, w tym hafty krajeński, pałucki, kujawski i kaszubski, prace malarskie, rzeźby, naczynia, biżuteria i drewniane zabawki. Duża liczba zgłoszonych stoisk świadczy o tym, jak bardzo zróżnicowany jest nasz region i jak wiele ma do zaoferowania naszym gościom.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.