PARTNER PORTALU
  • BGK

Młodzi sobie poparadowali

  • PAP    1 czerwca 2010 - 17:16

Kilka tysięcy przedszkolaków i uczniów przeszło 1 czerwca ulicami Białegostoku w Wiosennej Paradzie Młodych. Marsz zakończył festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany w ramach Białostockiego Forum Szkół.
Według policji, w pochodzie przez centrum miasta wzięło udział ponad 5 tys. dzieci. Parada wyruszyła sprzed kościoła św. Rocha, następnie główną ulicą Lipową przeszła na plac przy ratuszu. Tam prezydent miasta Tadeusz Truskolaski powitał jej uczestników i dołączył do pochodu, który zakończył się przed Teatrem Dramatycznym, gdzie odbyła się dalsza część imprezy.

Przemarsz w Dzień Dziecka to wznowienie tradycji z lat 80. Paradę poprowadziła orkiestra dęta z Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Za muzykami szli kolorowi przebierańcy z ponad 50 białostockich przedszkoli i szkół.

Każda z placówek chciała zaznaczyć swoją obecność podczas parady, oprócz specjalnych strojów i transparentów, dzieci i młodzież głośno skandowały numery swoich szkół. Nie zabrakło też tańców z pomponami, sypania confetti, okrzyków, gry na bębnach i śpiewów przy dźwiękach gitary.

Prezydent Tadeusz Truskolaski wyjaśnił, że miasto – organizując marsz – chciało pokazać dzieciom, że jest razem z nimi w ten specjalny dzień.

Białostockie Forum Szkół zorganizowane w jednej z galerii handlowych, którego częścią była wtorkowa parada, to doroczna prezentacja miejskich placówek oświatowych, skierowana przede wszystkim do uczniów i ich rodziców. Ma pomóc m.in. w wyborze właściwej szkoły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.