PARTNER PORTALU
  • BGK

Młodzież zjedzie się do Łodzi

  • PAP    20 lipca 2010 - 17:26

Młodzież z pięciu miast: Mińska (Białoruś), Wilna (Litwa), Lyonu (Francja), Rustavi (Gruzja), Tel Avivu (Izrael) oraz żacy z Niezależnego Zrzeszenia Studentów wezmą udział w rozpoczynających sią w czwartek w Łodzi spotkaniach młodzieży miast partnerskich.
Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem "Piece of heART". Jak twierdzą jej organizatorzy - działacze NZS - głównym jej celem jest "pogłębienie więzi i współpracy między miastami partnerskimi" oraz promocja Łodzi w ramach starań o przyznanie miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
 
Jak powiedziała we wtorek na konferencji prasowej Blanka Rudnicka z NZS plan spotkania zrodził się już w ubiegłym roku. Przez osiem dni uczestnicy projektu będą brać udział w warsztatach artystycznych i wycieczkach, będą rozwijać swoje umiejętności i uczyć się współpracy w międzynarodowym zespole. Dla dzieci ze świetlic środowiskowych to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu w wakacje.
 
Podczas pobytu w Łodzi goście z Białorusi uczyć będą tańca regionalnego, z Gruzji - tworzenia biżuterii artystycznej. Litwini zachęcać mają do grania na niezwykłych instrumentach, a Francuzi zaproponują zajęcia teatralne. Studenci z Izraela pokażą, jak tworzy się naczynia gliniane, zaś grupa z Polski zorganizuje zajęcia sportowe.
 
Ciekawym punktem spotkania będzie m.in. licytacja prac uczestników projektu, a dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc dla ofiar tegorocznej powodzi. W planach jest także wystawa fotografii i prac rękodzielniczych oraz ekspozycje minidzieł sztuki. Skosztować będzie można tradycyjnych potraw i smaków przygotowanych przez zagranicznych studentów.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.