PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniej lotów czarterowych z Pyrzowic

  • PAP    5 września 2012 - 19:00

14 proc. pasażerów mniej niż przed rokiem skorzystało w sierpniu br. z lotów czarterowych z lotniska Katowice w Pyrzowicach. Mniejszy ruch to m.in. efekt bankructw sześciu biur podróży i spadku zainteresowania wczasami za granicą - podało w środę lotnisko.
Lotnisko w Pyrzowicach należy do liderów ruchu czarterowego wśród portów regionalnych. W ostatnich latach w lipcu i sierpniu padały tu kolejne rekordy liczby obsłużonych pasażerów, którzy odlatywali z Pyrzowic na wakacje. W lipcu tego roku pierwszy raz zanotowano spadek w tym segmencie ruchu - o 6,4 proc. W sierpniu spadek pogłębił się i sięgnął 14 proc. w odniesieniu do sierpnia 2011 r.

W sierpniu w Pyrzowicach wzrósł natomiast ruch regularny - o 2 proc. Jednak ze względu na znaczący spadek w segmencie czarterów łącznie (czartery i ruch regularny), podróżnych było w sierpniu mniej o 4,7 proc. W sumie odprawiono ponad 326,6 tys. osób.

Od początku roku do końca lipca w Pyrzowicach odprawiono ponad 1,8 mln pasażerów, co daje wzrost o 3,2 proc. wobec ubiegłego roku. W ruchu regularnym odnotowano wzrost o 6 proc., a w czarterach spadek o 0,2 proc.

Zmusiło to zarządzające portem Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze do korekty tegorocznej prognozy ruchu.

"W ciągu ośmiu miesięcy dynamika wzrostu ruchu była mniejsza od zakładanej. W związku z tym uległa weryfikacji prognozowana ilość odprawionych pasażerów na koniec roku z 2,8 mln do ok. 2,6 mln, wobec ponad 2,5 mln pasażerów w 2011 r." - poinformował w środę rzecznik portu Cezary Orzech.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.