PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniej ofiar wypadków w stolicy

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    19 stycznia 2011 - 07:17
Mniej ofiar wypadków w stolicy

Ofiar wypadków było w 2010 roku dwa razy mniej niż rok wcześniej. To rezultat remontów stołecznych dróg i szybszej pomocy medycznej.
W poprzednim roku w stolicy śmiertelnych ofiar wypadków było o 45,4 proc. mniej niż w 2009 r. Jednocześnie samych wypadków było o 8,3 proc. więcej, kolizji aż o 18,8 proc. więcej, a rannych o 8,1 proc. – informuje „Życie Warszawy”.

Do największej liczby zderzeń doszło w Śródmieściu i na Mokotowie, najmniej policjanci odnotowali w Wilanowie, Rembertowie i Wawrze. Do największej liczby wypadków doszło: w Al. Jerozolimskich (37), w al. Krakowskiej (28), al. Solidarności (24), al. Niepodległości (23).

Na ulicach stolicy zginęły 53 osoby. Rok wcześniej ofiar było aż 97. Niestety, z najnowszego raportu drogówki wynika też, że choć wypadki kończyły się mniej tragicznie, to było ich więcej. O 10 proc. wzrosła liczba wypadków i kolizji, a pogotowie zabrało więcej rannych niż w 2009 r.

Do największej liczby wypadków, w których ginęli ludzie, dochodziło na najbardziej obleganych arteriach miasta.: w Al. Jerozolimskich, al. Krakowskiej i al. Solidarności. Zdecydowana większość tragedii miała miejsce na skrzyżowaniach – pisze „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.