PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniej pasażerów na lotnisku Chopina

  • PAP    7 listopada 2012 - 12:57
Mniej pasażerów na lotnisku Chopina

Ponad 740 tys. osób odprawiono na warszawskim lotnisku Chopina w październiku – poinformował rzecznik portu Przemysław Przybylski.
To o 9,5 proc. mniej niż w tym samym miesiącu zeszłego roku. Wpływ na wynik miało wycofanie się linii Wizz Air na lotnisko w Modlinie.

Władze lotniska podkreślają, że mniejszy ruch w porcie jest wynikiem strategicznych decyzji podjętych wiele miesięcy temu.

„Obecne wyniki są efektem uruchomienia lotniska w Modlinie i przekierowania tam ruchu generowanego przez tanie linie lotnicze Wizz Air. Dzięki temu mamy teraz mniejsze obciążenie terminala, co pozwala nam na obsługę pasażerów w komfortowych warunkach, pomimo wyłączenia części budynku do modernizacji" - powiedział cytowany w komunikacie dyrektor lotniska Michał Marzec.

Oprócz liczby pasażerów zmniejszyła się także liczba operacji lotniczych. W październiku na Lotnisku Chopina lądowało i startowało o 7,9 proc. mniej samolotów niż rok wcześniej.

Łącznie w okresie styczeń-październik na Lotnisku Chopina obsłużonych zostało 8,4 mln pasażerów - o 4 proc. więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku.

Z danych lotniska wynika, że ruch na trasach krajowych wzrósł o 48,4 proc. - łącznie przewieziono w tym okresie 1,34 mln pasażerów. Liczba osób obsłużonych w połączeniach międzynarodowych zmniejszyła się o 1,6 proc. - do 7,05 mln osób.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. W 2011 r. z usług lotniska skorzystało ponad 9,3 mln pasażerów, co stanowi prawie 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.