PARTNER PORTALU
  • BGK

Mniej pasażerów wybrało łódzkie lotnisko

  • PAP    4 lutego 2013 - 20:07

O ponad 24 proc. zmniejszyła się liczba pasażerów odprawionych w styczniu tego roku na łódzkim lotnisku w porównaniu ze styczniem 2012 roku. Według przedstawicieli lotniska ma to związek z likwidacją lub zawieszeniem na zimę kilku połączeń.
W styczniu łódzki Port Lotniczy im. Władysława Reymonta oprawił ponad 22,3 tys. pasażerów. To o 24,14 proc. mniej w porównaniu ze styczniem 2012 roku - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka lotniska Ewa Bieńkowska.

Według przedstawicieli lotniska na zmniejszenie się liczby pasażerów największy wpływ miało zlikwidowanie - ze względu na małą liczbę chętnych - połączenia do Dortmundu przez linie Wizz Air.

Spadek liczby pasażerów było związany również z zawieszeniem na sezon zimowy trzech połączeń - do Mediolanu, Bristolu i Edynburga - przez linie Ryanair. Od 24 stycznia irlandzki przewoźnik wznowił jednak już połączenia do Edynburga; loty do Bristolu wrócą do rozkładu od 15 marca, a do Mediolanu Bergamo - od 30 kwietnia.

"Myślę, że najgorszy miesiąc 2013 roku już za nami" - uważa dyrektor ds. marketingu łódzkiego lotniska Mariusz Jachimek.

W całym ub. roku łódzki Port Lotniczy odprawił niemal 463 tys. pasażerów - o ponad 74 tys. więcej niż w 2011 roku.

Największym udziałowcem w łódzkim lotnisku jest miasto Łódź (94 proc. udziałów), a ponad 5 proc. posiada samorząd województwa łódzkiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.