PARTNER PORTALU
  • BGK

Mobilizacja operatorów numeru 112

  • GK    22 maja 2012 - 12:54

Trwają prace związane z migracją stanowisk operatorów numerów alarmowych 112 w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku do Systemu Informatycznego WCPR, dostarczonego przez Centrum Projektów Informatycznych.
Wdrożenie jest realizowane w związku z planami wojewody pomorskiego uruchomienia WCPR w Gdańsku przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej 2012. Gdańsk, będzie kolejnym po Poznaniu i Wrocławiu, miastem-gospodarzem Euro 2012, w którym Centrum Projektów Informatycznych zainstalowało System Informatyczny WCPR (SI WCPR).

SI WCPR to jednolita platforma informatyczna dla 17 ośrodków powiadamiania ratunkowego (WCPR) w Polsce. Aplikacja jest przeznaczona do przyjmowania i obsługi zgłoszeń alarmowych.

System udostępnia również funkcjonalności przekazywania połączeń pomiędzy ośrodkami. Podczas Euro 2012 ewentualne zgłoszenia nadmiarowe z WCPR Gdańsk będą obsługiwane przez WCPR Poznań. Rozwiązania informatyczne dostarczone przez Centrum Projektów Informatycznych umożliwią kierowanie przez zastępujący ośrodek podmiotami ratowniczymi do najbliższego miejsca zdarzenia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.