PARTNER PORTALU
  • BGK

Mobilny fotoradar w Mierzynie

  • www.Mierzyn24.pl    19 kwietnia 2013 - 13:05
Mobilny fotoradar w Mierzynie

Straż Gminna w Dobrej planuje w najbliższym czasie zakup przenośnego fotoradaru. Urządzenie ma być wykorzystywane do kontroli kierowców przekraczających prędkość oraz samochodów ciężarowych, które poruszają się po gminnych drogach bez stosownych zezwoleń.
Strażnicy wytypowali cztery miejsca w gminie Dobra, gdzie zagrożenie dla pieszych jest bardzo duże oraz miejsca, gdzie infrastruktura drogowa jest nagminnie niszczona przez ciężarówki. Wśród proponowanych lokalizacji jest również Mierzyn.

Fotoradar będzie pojawiał się na zmianę w:
Mierzynie przy ulicy Topolowej,
Dobrej przy ul. Szczecińskiej/Granicznej,
Wołczkowie przy ul. Lipowej,
Dołujach przy ul. Daniela - w okolicach szkoły.

„Z wnioskiem o pozwolenie na ustawienie fotoradaru w tych miejscach zwróciliśmy się już jakiś czas temu do Komendanta Powiatowego Policji w Policach. O ustawienie urządzenia prosili nas sami mieszkańcy. W przyszłości chcielibyśmy mieć również możliwość kontrolowania prędkości, z jakimi poruszają się kierowcy aut korzystający z ulicy Długiej - w okolicy budowanej właśnie szkoły podstawowej" - tłumaczy Komendant Straży Gminy w Dobrej, Andrzej Budzyński.

Ulica Topolowa w Mierzynie jest regularnie rozjeżdżana przez ciężarówki, które w ten sposób skracają sobie przejazd od drogi krajowej numer 10 do centrum Szczecina. Kierowcy dużych aut nie stosują się w ten sposób do znaków drogowych zakazujących im wjazdu na drogę gminną.

Na czym będzie polegać działanie fotoradaru na ulicy Topolowej? Strażnicy planują zakup takiego urządzenia, które po wprowadzeniu specjalnych ustawień mogłoby rejestrować samochody ciężarowe.

Zgodnie z ustawą o ruchu drogowym, kierowcy ciężarówek, aby wjechać na drogi gminne, powinni posiadać specjalne zezwolenie wydawane przez zarządców dróg. Dotychczas, bez pomocy policji niemożliwe było zatrzymanie pojazdów do kontroli. Sytuacja zmieni się po zakupie fotoradaru.

Wykonane przez to urządzenie zdjęcie samochodu pozwoli określić, czy kierujący autem posiada stosowne zezwolenie. Zdjęcie stanie się również dowodem w postępowaniu mandatowym prowadzonym przeciw kierowcom bezprawnie korzystającym z ulicy Topolowej.

Funkcjonariusze Straży Gminnej otrzymają mobilny fotoradar w ciągu najbliższych tygodni. Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dobra pojawiło się już stosowne zapytanie ofertowe w sprawie zakupu urządzenia samoczynnie rejestrującego przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Termin składania ofert mija 19 kwietnia 2013 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.