PARTNER PORTALU
  • BGK

Mobilny przewodnik ułatwi zwiedzanie Koszalina

  • PAP/MIW    9 lipca 2016 - 09:13
Mobilny przewodnik ułatwi zwiedzanie Koszalina

Katedra w Koszalinie. (fot. : www.eregion.wzp.pl)

• Uruchomiona niedawno aplikacja "Turystyczny Koszalin" to rodzaj mobilnego przewodnika turystycznego. 
• Można w niej znaleźć informacje o zabytkach w mieście, zarys jego dziejów i ofertę kulturalną.
• Aplikacja pozwala również szybko wyznaczyć trasę dojazdu.
Koszalin można poznawać od niedawna przy pomocy aplikacji "Turystyczny Koszalin". Rodzaj mobilnego przewodnika turystycznego umożliwia m.in. dostęp do zdjęć i filmów z interesującymi obiektami i precyzyjne wyznaczenie drogi do nich.

Aplikacja powstała z myślą o turystach, ale mogą korzystać z niej również mieszkańcy Koszalina. Jej użytkownicy znajdą tu m.in. informacje o zabytkach w mieście, zarys jego dziejów i ofertę kulturalną.

Mobilna aplikacja może funkcjonować samodzielnie, ale pełnię możliwości pokazuje, kiedy wykorzystywana jest razem z tradycyjnym papierowym informatorem. Dzięki systemowi skanowania oznaczonych w informatorze zdjęć, aplikacja daje dostęp do filmów lub galerii zdjęć oglądanego obiektu.

Jedną z funkcji aplikacji jest precyzyjna lokalizacja miejsc na mapie, co pozwala szybko wyznaczyć trasę dojazdu. Po ściągnięciu na telefon aplikacja działa w trybie offline i można korzystać ze wszystkich jej funkcji bez dostępu do internetu.

"Turystyczny Koszalin" jest dostępny bezpłatnie m.in. na stronie www.koszalin.pl w zakładce aplikacja mobilna.

- W aplikacji są na razie 33 miejsca, a wśród nich m.in. średniowieczne mury obronne, pałac młynarza, czy skansen kultury jamneńskiej - powiedział Robert Grabowski z koszalińskiego magistratu. Dzięki prostej i intuicyjnej formie nawet osoba, która będzie pierwszy raz w mieście, pozna najważniejsze zabytki i miejsca w Koszalinie - dodał.

- Będziemy rozszerzać aplikację o kolejne atrakcje Koszalina i okolic tak, aby turysta otrzymał kompleksowe informacje o nich - powiedział Grabowski. Jak dodał, w aplikacji ma się znaleźć m.in. informacja o wakacyjnych kursach szynobusu z Koszalina do nadmorskiego Mielna, czy rejsach po Jeziorze Jamno.

W przyszłym roku planowane jest zrealizowanie niemieckiej wersji językowej aplikacji.

Aplikacja "Turystyczny Koszalin" wykonała firma Polskie Wydawnictwa Reklamowe z Torunia. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.