Moda na inscenizacje bitew. Tym razem Płowce

Już od kilku lat na przełomie sierpnia i września obchodzona jest rocznica płowieckiej glorii, nie inaczej będzie i w tym roku. Z tej okazji organizatorzy przygotowali rekonstrukcję bitewnych zmagań.

We wrześniu 1331 pod Płowcami (obecnie gmina Radziejów) doszło do legendarnej bitwy stoczonej pomiędzy Zakonem Krzyżackim a wojskami Władysława Łokietka.

Rocznicowe uroczystości odbędą się w niedzielę 22 sierpnia. Na uczestników czekają liczne atrakcje. Najważniejszą z nich będzie inscenizacja bitwy. Wcześniej na polu bitewnym przy pomniku zbiorą się drużyny rycerskie. Godzinę przed bitwą odprawiona zostanie polowa msza święta.

Tuż po głównych uroczystościach rozpocznie się festyn i zabawa taneczna, oprawę muzyczną zapewni zespół Bravi. Gwiazdą tego wyjątkowego wieczoru będzie Robert Janowski, znany z telewizyjnego show „Jaka to melodia?”. Całość zakończy widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Impreza, organizowana przez wójta gminy Radziejów i dyrekcję Gminnej Biblioteki Publicznej w Płowcach, współfinansowana jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE