PARTNER PORTALU
  • BGK

Morze i góry: Wakacje w Polsce będą droższe

  • PAP/AT    23 marca 2017 - 06:30
Morze i góry: Wakacje w Polsce będą droższe
W ubiegłym roku padł rekord pod względem liczby gości, którzy skorzystali z usług krajowych obiektów noclegowanych (fot.pixabay.com)

Wakacje nad morzem czy w górach w Polsce będą nawet o 20 proc. droższe niż przed rokiem.
Turyści planujący urlop w kraju muszą przygotować się na większy wydatek. Hotelarze podnoszą opłaty za noclegi. To efekt wysokiej frekwencji w zeszłym roku i rosnąca skala rezerwacji na nadchodzący sezon - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Wakacje nad morzem czy w górach będą nawet o 20 proc. droższe niż przed rokiem, informuje "DGP", porównując ceny w wybranych hotelach.

Czytaj też: Polskie rodziny stać na wakacje? Jest podsumowanie

Hotelarze nie kryją, że marzą im się wyniki lepsze od ubiegłorocznych. Wówczas, według raportu firmy STR, która zbiera informacje o obłożeniu i cenach bezpośrednio od hoteli, przychody z pokoju były o kilkanaście procent wyższe niż w 2015 roku. Wahały się od 170 do 230 zł za dobę.

W ubiegłym roku padł rekord pod względem liczby gości, którzy skorzystali z usług krajowych obiektów noclegowanych - było ich ponad 30 mln. To o 12 proc. więcej niż przed rokiem. Na przestrzeni ostatniej dekady wzrost sięgnął 72 proc. - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

To zasługa nie tylko rodaków, ale też obcokrajowców. Ci ostatni w 2016 r. stanowili grupę liczącą 6,4 mln osób, czyli o 700 tys. liczniejszą niż w 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Prof. Glass, 2017-03-24 12:36:54

    Aj waj Polin jak ja kochać ten kraj! Tu być drogo, bardzo drogo i zawsze drogo! My uczyć gojów jak "okradać" z kasy innych gojów! I oni to robią!