Morze w sierpniu prawie o połowę tańsze

Pod koniec sierpnia nad morzem tanieją noclegi w kwaterach prywatnych, apartamentach i w hotelach - obniżki sięgają nawet 40 proc., choć w większości przypadków to 20-30 proc. w stosunku do szczytu sezonu letniego - wynika z danych analityków.
Morze w sierpniu prawie o połowę tańsze

"W szczycie sezonu za miejsce w kwaterze prywatnej w pokoju z łazienką trzeba było zapłacić około 50 zł, a jak brakowało miejsc, to nawet 70 - 90 zł od osoby. Teraz można już wynająć pokój za 35 zł od osoby" - powiedziała Anna Małuch z Informacji Turystycznej w Krynicy Morskiej.

Dodała, że 35 zł kosztowały w Krynicy w szczycie sezonu pokoje bez łazienek, a teraz ich ceny spadły o 10 zł.

Czytaj też: Nad morzem sezon dzikich budowli w pełni

Podobnie jest w innych miejscowościach wakacyjnych nad polskim morzem.

"Pod koniec sierpnia zniżki noclegów w kwaterach spadają o ok. 20 proc., ale w hotelach wciąż utrzymują się na tym samym poziomie" - powiedziała Anna Ptaszyńska z Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Kołobrzegu.

Kołobrzeg chce przyciągnąć jesienią turystów, dlatego w październiku oferuje "weekend za 50 proc.", chodzi o to, że kilkadziesiąt obiektów i hoteli obniża w tym terminie swoje ceny o połowę.

Czytaj też: Turyści lubią luksusowe warunki

Jak wynika z danych firmy Sun & Snow, która zarządza w Polsce wynajmem apartamentów wakacyjnych, pod koniec sierpnia spadają także ceny wynajmu apartamentów.

W przeciwieństwie do kwater prywatnych apartamenty to z reguły dwupokojowe, nowocześnie wykończone mieszkania o pow. ok. 50 m kw. Zdaniem analityków od kilku lat apartamenty wakacyjne z powodzeniem konkurują z hotelami, nie ustępują im bowiem jakością, za to ceny są średnio o 15 proc niższe.

We Władysławowie pod koniec wakacji np. wynajęcie jednopokojowego apartamentu dla dwu osób jest tańsze o 120 zł za dobę w porównaniu do szczytu sezonu, gdzie za ten lokal trzeba zapłacić 320 zł.

W Świnoujściu koszt wynajmu maleje do 160 zł za dobę ze 290 zł - wynika z danych Sun & Snow.

 

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie ma czegoś takiego jak "jednopokojowy" apartament.

hotelarz, 2012-08-28 09:33:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE