PARTNER PORTALU
  • BGK

Most Łazienkowski a inne przeprawy. Natężenie ruchu w Wraszawie

  • aw/PAP    2 grudnia 2015 - 19:37
Most Łazienkowski a inne przeprawy. Natężenie ruchu w Wraszawie

Most Łazienkowski znów jest w czołówce najbardziej popularnych przepraw przez Wisłę (fot.zdm.waw.pl)

Odbudowanym mostem Łazienkowskim przejeżdża ponad 101 tys. pojazdów na dobę, więcej jest tylko na moście Grota-Roweckiego - 162 tys. i Siekierkowskim - 113 tys. Po otwarciu Łazienkowskiego o 1/3 spadło natężenie ruchu na moście Poniatowskiego i Świętokrzyskim - informuje ZDM.
Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich zmierzył dobowe natężenie ruchu pojazdów na warszawskich mostach w październiku i listopadzie. To pokazuje, jak na rozkład ruchu w mieście wpłynęło ponowne otwarcie mostu Łazienkowskiego 28 października.

Łazienkowski zebrał ruch z innych mostów

Z danych ZDM wynika, że zmniejszyła się liczba samochodów na dwóch śródmiejskich mostach - Świętokrzyskim i Poniatowskiego. Ruch na obu tych przeprawach spadł o 36 proc. Łącznie przez obie te przeprawy przejeżdża ponad 42 tys. pojazdów mniej na dobę - podał stołeczny Zarząd Dróg Miejskich. Z Poniatowskiego korzysta o ponad 28 tys. aut mniej, a ze Świętokrzyskiego o prawie 14 tys.

Na moście Siekierkowskim natężenie ruchu spadło w ciągu miesiąca o 23 proc. - w październiku jeździło tamtędy ponad 147 tys. pojazdów na dobę, a już listopadzie 113 tys. aut. Niewielkie spadki ZDM odnotował również na moście Śląsko-Dąbrowskim (o 4 proc.) i Gdańskim (o 8 proc.).

W porównaniu z październikiem pojazdów przybyło na dwóch przeprawach na północy Warszawy: moście Skłodowskiej-Curie (wzrost o 4 proc.) i Grota-Roweckiego (wzrost o 2 proc.).

Otwarcie mostu Łazienkowskiego spowodowało wzrost ogólnej liczby pojazdów przekraczających codziennie Wisłę. Podczas gdy natężenie ruchu na Łazienkowskim przekroczyło 100 tys. pojazdów na dobę, z pozostałych przepraw ubyło tylko 80 tys. Łączna liczba pojazdów na mostach wzrosła z 569 tys. w październiku do 594 tys. w listopadzie.

W 2014 r. średnie natężenie na mostach wynosiło 553 194 pojazdów na dobę.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.