PARTNER PORTALU
  • BGK

Mrągowo otwiera się na Rosjan. "Klienci idealni"

  • PAP    5 lutego 2013 - 18:28
Mrągowo otwiera się na Rosjan. "Klienci idealni"

Ponad 20 podmiotów działających w branży turystycznej skupiło się w założonym w Mrągowie klastrze, którego celem ma być m.in. przyciągnięcie w okolice Mrągowa gości z Rosji. "Rosjanie to dla nas klienci idealni" - przyznał założyciel klastra.
Jak powiedział założyciel klastra Robert Wróbel, taka forma współpracy podmiotów działających w branży turystycznej "to potrzeba chwili".

"W ramach małego ruchu granicznego przyjeżdża do nas coraz więcej gości z Rosji. Chcemy przygotować dla nich jak najlepszą ofertę, bo jeśli nie zrobimy tego my, to zrobi to ktoś inny i trudno będzie nam nadrobić w tej materii stracony czas" - powiedział PAP Wróbel i dodał, że członkowie klastra sami podejmują działania na rzecz propagowania powiatu mrągowskiego w obwodzie kaliningradzkim.

Działania te to m.in. przygotowywanie w języku rosyjskim katalogu usług turystycznych (znajdą się w nim takie obiekty, które spełniają oczekiwania Rosjan, tj. reprezentują wyższy poziom usług). W marcu członkowie klastra wybierają się z ofertą na targi turystyczne do Kaliningradu.

"Aby podnieść poziom naszych usług organizujemy kursy rosyjskiego. Rosjanie lubią być obsługiwani w ojczystym języku" - zaznaczył w rozmowie z PAP Wróbel i dodał, że członkowie klastra pracują też nad tym, by w ich obiektach staże i praktyki odbywali studenci kierunków turystycznych z Rosji.

"Docelowo takie osoby mogłyby w naszych obiektach zajmować się pozyskiwaniem gości z Rosji" - przyznał Wróbel i dodał, że takie rozwiązanie jest możliwe pod względem prawnym.

Rosjanie są idealną klientelą dla hotelarzy i restauratorów z Mazur, ponieważ nie tylko mają zasobne portfele, ale także wybierają taki czas wypoczynku, który nie jest zbieżny z czasem tłoku turystycznego w naszym kraju. Odpoczywają na Mazurach np. w marcu z okazji dnia kobiet, w maju świętują dzień zwycięstwa, rok szkolny kończy się u nich pod koniec maja, a w październiku świętują kolejne rocznice rewolucji.

"Takie terminy ich wizyt pozwalają nam wydłużyć sezon" - podkreślił Wróbel.

Wróbel dodał, że członkowie klastra zamierzają też popularyzować organizowanie w Mrągowie i okolicy szkoleń i konferencji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: