PARTNER PORTALU
  • BGK

Mrągowo zadba o dobry klimat wokół biznesu

  • PAP    12 sierpnia 2013 - 07:42
Mrągowo zadba o dobry klimat wokół biznesu

Władze samorządowe Mrągowa chcą, by oprócz branży turystycznej rozwijał się w tym mieście także przemysł.
„Chcemy tworzyć dobry klimat wokół biznesu i promować firmy, które zdecydowały się ulokować produkcję w Mrągowie - powiedziała burmistrz Otolia Siemieniec.

Mrągowo zaczyna realizować projekt pt. „Dobry klimat dla biznesu", wartość inicjatywy to 112 tys. zł, a unijne dofinansowanie projektu wynosi 92,5 tys. zł.

Miasto chce stworzyć na stronie internetowej katalog lokalnych firm, a także opisać potencjał gospodarczy miasta. Mrągowo - jedno z większych miast w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, położone na jeziorem Czos - jest tłumnie odwiedzane latem przez turystów.

Wówczas prężnie rozwija się branża związana z obsługą przyjezdnych. Poza sezonem letnim ruch jest mniejszy, choć miasto stara się przyciągnąć turystów także zimą. Od kilku lat na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie działają trasy i wyciągi narciarskie.

Miasto chce jednak oprócz turystyki postawić również na rozwój przemysłu. Burmistrz Otolia Siemieniec powiedziała, że Mrągowo powinno stać się miastem turystyczno-przemysłowym.

„Samorząd robi wszystko, by ułatwić lokowanie inwestycji w mieście. Mamy podstrefę Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, teren położony na obrzeżach Mrągowa jest uzbrojony, z dobrą drogą dojazdową i czeka na inwestorów. Dzięki inwestycjom miasto może się rozwijać i nie popadać w stagnację"- podkreśliła Siemieniec.

Burmistrz podkreśliła, że jednym ze sposobów wspierania lokalnego biznesu a także zewnętrznych inwestorów, którzy zechcą ulokować właśnie w Mrągowie zakłady przemysłowe, jest wspólna akcja promocyjna zatytułowana „Jestem z Mrągowa".

Takim hasłem reklamowym i graficznym znakiem promocyjnym będą mogły posługiwać się mrągowskie firmy. Wstępnie do udziału w akcji promocyjnej chcą przystąpić mrągowska firma Farmtrac - największy w Polsce producent ciągników rolniczych oraz spółdzielnia mleczarska Mlekpol - producent m.in. maślanki mrągowskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.