PARTNER PORTALU
  • BGK

Mrągowski klaster turystyczny liczy na gości z Danii i Estonii

  • PAP    8 maja 2013 - 12:14
Mrągowski klaster turystyczny liczy na gości z Danii i Estonii

Mrągowski klaster turystyczny przystąpił do organizacji zrzeszającej organizatorów turystyki z basenu Morza Bałtyckiego.
„To nam daje szansę na pozyskanie gości z Danii i Estonii, gdzie modna jest turystyka eko" - poinformował szef mrągowskiego klastra Robert Wróbel.

Mrągowski Klaster turystyczny przystąpił do Centrum Rozwoju Klastrów Rejonu Morza Bałtyckiego. Bałtyckie stowarzyszenie zrzesza organizacje działające w sektorach: turystycznym, morskim, odnawialnych źródeł energii, IT oraz spożywczym z Finlandii, Rosji, Estonii, Grenlandii i Danii - w sumie należą do niego 22 organizacje.

„To nam daje ogromne możliwości promowania się w krajach należących do klastra bałtyckiego. Wiążemy ogromne nadzieje zwłaszcza z Danią i Estonią, ponieważ w tych krajach obserwowana jest moda na powrót do natury i stylu eko, a tego rodzaju turystykę mamy na naszym terenie" - powiedział Robert Wróbel.

Podkreślił, że w ostatnich latach na Mazurach przybywa m.in. wiosek tematycznych i muzeów, w których można nauczyć się pieczenia ciast, kiszenia ogórków czy lepienia glinianych naczyń.

Działalność w bałtyckim klastrze dla mrągowskich touroperatorów może oznaczać szanse na pozyskanie pieniędzy z nowego unijnego budżetu. Robert Wróbel przyznał, że mrągowski klaster chce tworzyć transgraniczne projekty, np. z Litwą.

Mrągowski klaster turystyczny działa od lutego i zrzesza ponad 20 podmiotów z branży turystycznej. Głównym celem jego działalności jest ściągnięcie w tę część Mazur większej liczby gości. Członkowie klastra aktywnie działają m.in. w obwodzie kaliningradzkim, skąd na Mazury przyjeżdża coraz więcej gości.

Klaster przygotowuje też stronę internetową, na której będzie można znaleźć informacje o miejscach, w których można organizować w tym regionie szkolenia biznesowe i spotkania firmowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.