PARTNER PORTALU
  • BGK

MSWiA: Samorządy otrzymały 860 mln zł na przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych

  • PAP/EM    26 stycznia 2017 - 15:55
MSWiA: Samorządy otrzymały 860 mln zł na przeciwdziałanie skutkom klęsk żywiołowych
860 mln zł trafiło do samorządów(fot. pixabay)

• Ponad 860 mln złotych na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych przekazało MSWiA w 2016 roku.
• Środki trafiły do samorządów m.in. na budowę, modernizację lub odbudowę wałów przeciwpowodziowych w dorzeczu Odry i Wisły.
Pieniądze pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa zostały wykorzystane głównie na odbudowę infrastruktury komunalnej. Na ten cel przeznaczono około 326 mln zł dla 457 samorządów. Pieniądze przeznaczono np. na odbudowę zniszczonej w wyniku wybuchu gazu szkoły w Kazimierzu Dolnym oraz modernizację drogi powiatowej nr 1034 w okolicach Częstochowy.

MSWiA przeznaczyło także prawie 13 mln zł na projekt ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry. Zmodernizowano wrocławski węzeł wodny oraz dofinansowano budowę zbiornika przeciwpowodziowego w Raciborzu Dolnym, który ma chronić m.in. Wrocław przed powodzią. Około 8 mln zł otrzymały jednostki Państwowej Straży Pożarnej jako zwrot za przeprowadzone akcje ratownicze po nawałnicach.

Prawie 118 mln zł przekazano na budowę, modernizację lub odbudowę wałów przeciwpowodziowych. Zakończono modernizację infrastruktury przeciwpowodziowej Wisły na długości około 30 km w gminach Łaziska, Wilków, Kazimierz Dolny i Puławy. Jak podkreśla MSWiA dofinansowanie tych inwestycji przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa powodziowego na tym obszarze.

Ponad 45 mln zł przeznaczono na zadania związane z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków tzw. osuwisk ziemi w 57 samorządach. Blisko 15 mln zł otrzymał "Projekt ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.