PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzeum Narodowe w Krakowie ogłosiło przetarg na stworzenie portalu internetowego

  • PAP/rs    8 grudnia 2017 - 15:21
Muzeum Narodowe w Krakowie ogłosiło przetarg na stworzenie portalu internetowego
Muzeum Narodowe w Krakowie ogłosiło przetarg na stworzenie portalu internetowego, na którym będą prezentowane zdigitalizowane zbiory placówki. (Fot. pixabay)

Muzeum Narodowe w Krakowie ogłosiło przetarg na stworzenie portalu internetowego, na którym będą prezentowane zdigitalizowane zbiory placówki. W chwili uruchomienia będą one liczyć 130 tys. zdjęć i opisów obiektów - poinformował w piątek Michał Dziewulski z MNK.
Jak zapowiedziano, nowoczesna i intuicyjna w obsłudze platforma internetowa ma ułatwiać poznawanie zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.

- Zależy nam na tym, żeby cyfrowe zasoby MNK były dostępne dla jak największego grona odbiorców, a nie służyły wyłącznie specjalistom. Aby było to możliwe, portal będzie nie tylko katalogiem zbiorów - co zakłada także jego charakter naukowy - ale akcent zostanie położony na prezentację w sposób zrozumiały dla każdego amatora zabytków i dzieł sztuki - mówił kierownik projektu digitalizacyjnego w MNK Michał Dziewulski.

Zgodnie z założeniami przetargu portal powinien być gotowy do września 2019 r.

Prace nad stworzeniem portalu są prowadzone w ramach projektu "Bliżej kultury. Cyfryzacja reprezentatywnych kolekcji jednego z najstarszych i największych muzeów w Polsce - Muzeum Narodowego w Krakowie dla e-kultury i e-edukacji". Zostaną sfinansowane ze środków unijnych oraz dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Muzeum Narodowe w Krakowie jest najstarszym i największym muzeum z przymiotnikiem "narodowe" w nazwie w Polsce. Zostało powołane do życia w 1879 r. uchwałą Rady Miasta Krakowa. Zbiory muzeum liczą blisko 900 tys. eksponatów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.