PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzeum Powstania Warszawskiego Woodstocku

  • PAP    4 sierpnia 2012 - 09:00

Casting do filmu na podstawie powieści "Kamienie na szaniec" odbywa się na 18. Przystanku Woodstock pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego. Film reżyseruje Mariusz Malec.
Film oparty na motywach powieści "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego ma być gotowy na 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Casting odbywa się podczas 18. Przystanku Woodstock, gdzie mieści się także namiot Muzeum Powstania Warszawskiego.

Uczestnicy Przystanku Woodstock mogą w nim obejrzeć film "Miasto ruin", dokumentujący skalę zniszczeń Warszawy po powstaniu oraz "Oni szli Szarymi Szeregami" w reżyserii Mariusza Malca.

"Młodzież często nie może uwierzyć, że zniszczenia były tak ogromne, że Warszawy mogło nie być i pyta nas o to, czy powstanie miało sens" - powiedziała Małgorzata Buczek z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Do 4 sierpnia w namiocie Muzeum Powstania Warszawskiego zaplanowano też warsztaty plakatowe "Ty i ja", które poprowadzi znany grafik, Ryszard Kajzer, a także wspólne tworzenie koszulek z okazji 68. rocznicy wybuchu powstania.

Uczestnicy festiwalu mogą się także częstować domowymi ciasteczkami z symbolem kotwicy.

Muzeum Powstania Warszawskiego znajduje się w Warszawie w budynku starej elektrowni tramwajowej, wzniesionej na początku ubiegłego wieku. Otwarto je w 2004 roku, w 60. rocznicę wybuchu walk o Warszawę.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzyki rockowej. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy finał WOŚP.

Od dziewięciu lat festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.