PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzeum Śląskie poszukuje zabawek z czasów PRL

  • PAP    11 marca 2014 - 15:51

- Zabawek m.in. z czasów PRL - w tym lalek, misiów, klocków, żołnierzyków - poszukuje Muzeum Śląskie w Katowicach, które przygotowuje wystawę "Lale, misie, koniki - towarzysze dziecięcych zabaw". Ekspozycja zostanie otwarta w kwietniu.
Jak informuje Danuta Piękoś z Muzeum Śląskiego na ekspozycji pokazane zostaną m.in. zabawki XIX-wieczne oraz z czasów PRL.

"Wśród przedstawionych eksponatów zobaczymy zarówno te produkowane przez znane wytwórnie zabawkarskie, ale również proste, robione ręką rodziców czy przez same dzieci" - informuje Piękoś i apeluje do mieszkańców województwa śląskiego, by zajrzeli do szaf, skrzyń, pudeł oraz "pomyszkowali" na strychach i w piwnicach.

Poszukiwane są m.in. lalki, domki dla lalek oraz drobne akcesoria, misie i inne pluszowe zabawki, bohaterowie dobranocek, książeczki edukacyjne, klocki, gry, grzechotki, sanki, samochodziki, kolejki, koniki na biegunach, huśtawki, żołnierzyki ołowiane i z tworzyw sztucznych, bąki.

"Być może w rodzinnych albumach znajdą się także fotografie dzieci z zabawkami" - apeluje Muzeum Śląskie.

Najciekawsze zabawki zostaną pokazane w kwietniu na przygotowywanej przez muzealników wystawie oraz wzbogacą kolekcję Muzeum Śląskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.