PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzeum Śląskie za złotówkę. Dla studentów

  • aw/PAP    4 października 2016 - 13:10
 Muzeum Śląskie za złotówkę. Dla studentów
Muzeum Śląskie (fot.wikipedia.org/MacQtosh)

• Do końca października studenci mogą zwiedzać nową siedzibę Muzeum Śląskiego w Katowicach jedynie za złotówkę.
• W ramach specjalnej oferty placówka proponuje zwiedzanie sześciu wystaw stałych, czterech ekspozycji czasowych, a także skorzystanie z wieży widokowej.
"Niezależnie od tego, czy studiujesz robotykę na politechnice, finanse na akademii ekonomicznej czy malarstwo na akademii sztuk pięknych - warto udać się do Muzeum Śląskiego po inspirację, wiedzę, przeżycie estetyczne, ale również spotkanie ze świadkami przeszłości, czyli bogatą kolekcją Muzeum Śląskiego" - zachęca dyrektorka placówki Alicja Knast.

"Studentów szczególnie zapraszam na wystawę w Galerii jednego dzieła - artysta Dani Karavan swoją spektakularną instalacją dostarcza zwiedzającym wyjątkowych wrażeń" - dodała.

Przy dobrych warunkach atmosferycznych w ramach biletu dla studentów istnieje także możliwość podziwiania okolicy - przede wszystkim katowickiej Strefy Kultury - z platformy widokowej. Mieści się ona na dawnej wieży wyciągowej po kopalni Katowice - na jej terenach powstał nowy gmach Muzeum Śląskiego, udostępniony zwiedzającym w połowie 2015 r.

Dzięki promocji studenci mogą sporo zaoszczędzić. Według cennika zamieszczonego na stronie internetowej, na co dzień zwiedzanie wystaw w nowej siedzibie Muzeum przy ul. Dobrowolskiego kosztuje 24 (bilet normalny) lub 16 zł (ulgowy).

W Muzeum Śląskim w Katowicach można zobaczyć m.in. kolekcje sztuki polskiej oraz plastyki nieprofesjonalnej. Znajduje się w nim również wystawa przygotowana na podstawie zbiorów Centrum Scenografii Polskiej - "Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości" oraz ciesząca się nieustannym zainteresowaniem ekspozycja o historii Górnego Śląska: "Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów".

W opinii przedstawicieli Muzeum na specjalną uwagę zasługuje otwarta niedawno wystawa czasowa przygotowana specjalnie z myślą o przestrzeni Galerii jednego dzieła przez izraelskiego rzeźbiarza Daniego Karavana.

Akcja "Rozpocznij od kultury", upoważniająca do wstępu na wystawy Muzeum Śląskiego za 1 zł za okazaniem legitymacji studenckiej, potrwa do 30 października.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.