Muzeum Sportu i Turystyki w sieci

Warszawskie Muzeum Sportu i Turystyki przyjęte zostało w czwartek w Lozannie jednogłośnie w poczet Olympic Museums Network (OMN). Przez ostatnie trzy lata placówka miała status obserwatora.
Muzeum Sportu i Turystyki w sieci
"Uczestnictwo w Olympic Museums Network to zaszczyt, pewne przywileje, ale też i obowiązki. Przez trzy lata bardzo ciężko pracowaliśmy, aby znaleźć się w tym elitarnym gronie. Musieliśmy zaprezentować swój dorobek, nie tylko posiadane kolekcje, lecz także przedstawić interesujący program edukacyjny oraz pochwalić się dokonaniami zagranicznymi " - powiedział PAP dyrektor muzeum Tomasz Jagodziński.

Stołeczna placówka m.in. w czasie zimowych igrzysk w Vancouver zaprezentowała kolekcję polskiego plakatu sportowego i olimpijskiego, natomiast w chińskim Xianem była eksponowana wystawa "Sport polski na starej fotografii".

Do elitarnego grona Olympic Museum Network należy obecnie 15 instytucji z całego świata m.in. z Rio de Janeiro, Kolonii, Barcelony, Seulu, Amsterdamu, Doha, Helsinek, Pekiny, Xianem i Tartu.

Nominację wręczył Jagodzińskiemu w siedzibie MKOl dyrektor Muzeum Olimpijskiego w Lozannie Francis Gabet.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE