PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzeum Wojska Polskiego czeka przeprowadzka

  • PAP/KDS    29 marca 2018 - 16:18
Muzeum Wojska Polskiego czeka przeprowadzka
Wystawę w Muzeum Wojska Polskiego oglądała m.in. prezydentowa (fot. Facebook/Muzeum Wojska Polskiego)

Przenosiny zbiorów Muzeum Wojska Polskiego do Cytadeli rozpoczną się w 2020 r. - poinformował Sebastian Warlikowski,rzecznik muzeum. Wolne miejsce Muzeum Narodowe w Warszawie wykorzysta na "własne cele statutowe".
Rzecznik Muzeum Wojska Polskiego przekazał, że przenosiny zbiorów rozpoczną się w 2020 r.. Jak powiedział zastępca dyrektora w Muzeum Narodowym w Warszawie Mateusz Labuda część skrzydła oraz teren - zajmowane przez Muzeum Wojska Polskiego - stanowią własność Muzeum Narodowego w Warszawie i obecnie są wynajmowane przez Muzeum Wojska Polskiego.

Dodał, że Muzeum Narodowe w Warszawie od lat boryka się z problemem braku wystarczającej powierzchni na statutowe działania. - Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Muzeum Narodowe w Warszawie zagospodaruje przestrzeń obecnie zajmowaną przez Muzeum Wojska Polskiego z pożytkiem dla publiczności i będzie mogło przeznaczyć ją m.in. na cele ekspozycyjne, edukacyjne i biurowe - podkreślił.

Muzeum Wojska Polskiego będzie mieścić się na terenie tzw. Cytadeli Muzeów, gdzie znajdują się już Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskie. Są tam również projektowane nowe siedziby Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Historii Polski. Na ponad 30 ha powierzchni zaplanowano także miejsce rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

W centralnej części kompleksu znajdzie się odtworzony, historyczny plac gwardii. Zostanie on zlokalizowany na osi al. Wojska Polskiego i Bramy Straceń. Pod placem zaprojektowano dwukondygnacyjny parking dla zwiedzających i pracowników oraz miejsca postojowe dla autokarów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.