PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzeum za złotówkę dla uczniów

  • PAP    17 maja 2013 - 16:28
Muzeum za złotówkę dla uczniów

Minister kultury Bogdan Zdrojewski chce, aby dzieci mogły zwiedzać muzea za symboliczną złotówkę. Zmiany w cenach biletów mają wejść w życie 1 września. Jednocześnie resort kultury utrzyma ofertę bezpłatnego zwiedzania narodowych instytucji kultury w listopadzie.
Ministerstwo kultury przygotowuje właśnie program poprawy uczestnictwa w kulturze, adresowany przede wszystkim do najmłodszych.

"W tej chwili trwają konsultacje z dyrektorami muzeów oraz z samorządami, marszałkami i prezydentami miast, na temat obniżenia ceny wejściówek do muzeów do jednej, symbolicznej złotówki dla dzieci w wieku do 16 lat" - powiedział PAP minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Rzecznik ministra kultury Maciej Babczyński wyjaśnił, że chodzi przede wszystkim o narodowe instytucje kultury. "Oczywiście będziemy zachęcać pozostałe placówki kulturalne, aby przyłączyły się do programu" - zapowiedział. Jak poinformował, na internetowej stronie ministerstwa kultury dostępny będzie formularz, umożliwiający dołączenie do akcji także innym instytucjom.

Szczegóły programu i lista muzeów, które od 1 września br. umożliwią dzieciom wstęp za symboliczną złotówkę, zostaną ogłoszone przez ministra kultury pod koniec maja. Ministerstwo zastrzega też, że gdyby nie udało się dotrzymać wrześniowego terminu, zmiany zostaną wprowadzone najpóźniej w styczniu 2014 r.

Rzecznik ministra kultury zapewnił również, że resort chce kontynuować zainaugurowaną w zeszłym roku akcję bezpłatnego zwiedzania narodowych instytucji kultury w listopadzie.

W 2012 roku w akcji udział wzięły Zamek Królewski w Warszawie, Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Łazienki Królewskie i Muzeum Pałac w Wilanowie. W instytucjach tych przez cały miesiąc prowadzone były też muzealne lekcje przez specjalistów danej instytucji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.