PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzyka dawna w kulturalnym pejzażu miasta

  • PAP    19 lipca 2012 - 10:21
Muzyka dawna w kulturalnym pejzażu miasta

W sierpniu po raz siódmy odbędą się Gorzowskie Spotkania z Muzyką Dawną.
To impreza kulturalna o zasięgu ogólnopolskim, na którą składają się warsztaty artystyczne połączone z koncertami najlepszych krajowych zespołów zajmujących się muzyka dawną.

Koncerty inauguracyjny odbędzie się 6 sierpnia br. w Filharmonii Gorzowskiej; kolejne zaplanowano w kościele katedralnym, kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela i Cerkwi Prawosławnej – poinformował Grodzki Dom Kultury w Gorzowie.

W koncertach wezmą udział renomowane zespoły muzyki dawnej z naszego kraju: Aulos z Białegostoku, Sine Nomine z Lublina, Hortus Musicus z Mielca, Portamento ze Starachowic, Carmen Alacre z Dobroszyc, Horrendus z Warszawy, Tibiarum Scholares z Toszka, Voci Unite z Łomży oraz gospodarz Spotkań – gorzowski zespół Preambulum.

Artyści z tych grup będą także uczestnikami warsztatów, które będą odbywały się w salach Grodzkiego Domu Kultury od 6 do 11 sierpnia br. Poprowadzą je specjaliści w dziedzinie muzyki dawnej: prof. Cezary Szyfman, Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Tadeusz Czechak i Marek Nahajowski.

Organizatorem Spotkań jest Grodzki Dom Kultury, a partnerem Filharmonia Gorzowska. Wydarzenie na stałe wpisało się w pejzaż kulturalny miasta, a koncerty przyciągają rokrocznie rzesze miłośników muzyki dawnej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.