PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzyka i teatr na dziedzińcach zamkowych

  • PAP    27 czerwca 2011 - 21:54

Dziewięć koncertów, dwa przedstawienia oraz program dla dzieci przygotowało m.in. Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w ramach wakacyjnego cyklu "Muzyka i teatr na dziedzińcach zamkowych".
- Zaczynamy od mocnego uderzenia koncertu grupy "Proletaryat". Będzie można u nas posłuchać także Martyny Jakubowicz, Macieja Maleńczuka, Lecha Janerki czy Voo Voo - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Andrzej maszewski z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Oprócz koncertów na dziedzińcach zamkowych pokazane zostaną dwa przedstawienia: Lecha Raczaka "Ziemia Urlo - Zakazane Obrzędy" oraz teatru Biuro Podróży "Planeta Lem".

W ramach Projektu "Nowe stulecie - bliskie spotkania" w Zamku zorganizowane zostaną dwie rezydencje artystyczne. - Zapraszamy na tydzień uznanego artystę, który wraz z młodymi polskimi wykonawcami przygotowuje swój projekt. Całość wieńczy wspólny koncert - wyjaśnił Maszewski. W lipcu w Poznaniu będzie gościł kompozytor awangardowej muzyki Maurice Horthuis, a w sierpniu jazzujący duet Hamid Drake i Michael Blake.

Tradycyjnie w czasie wakacji Centrum Kultury Zamek w każdy wtorek prezentuje przedstawienia teatralne dla dzieci i organizuje zwiedzanie zamku z przewodnikiem.

W Centrum Kultury Zamek w Poznaniu każdego roku odbywa się około 700 imprez: wystaw, koncertów, seansów filmowych, spektakli teatralnych, spotkań, warsztatów edukacyjnych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Fenomen, 2011-06-27 22:56:32

    Doskonały wybór! Są pewne zjawiska którymi nie sposób się nie fascynować - z całą pewnością do nich należy muzyka i teatr.