PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzyka zamiast ciszy w Poznaniu

  • AT    26 listopada 2011 - 12:13
Muzyka zamiast ciszy w Poznaniu

W Poznaniu zamiast bibliotecznej ciszy, szkolnego zgiełku, odgłosów ulicy, hałasu centrum handlowego czy lotniska będzie mozna posłuchać muzyki.
W ramach projektu Silent Nostalgia, w dniach 26 - 27 listopada i 1 - 5 grudnia, będzie można wypożyczyć w kilku miejscach Poznania  (zabierz głos/oceń prezydenta) słuchawki z nagraniami kompozycji Jana Sebastiana Bacha i najważniejszych estońskich kompozytorów informuje Urząd Miasta.

Silent Nostalgia to zachęta do otworzenia się na muzykę w każdych okolicznościach. Podczas zakupów (Stary Browar), czytania (Biblioteka Raczyńskich), podróży (Port Lotniczy "Ławica"), spaceru (Palmiarnia Poznańska), czy przerwy w zajęciach szkolnych. Każde miejsce jest dobre na słuchanie muzyki.

Silent Nostalgia jest kontynuacją i rozwinięciem zeszłorocznego projektu Silent Bach, a także organizowanej przez Fundację Malta od 2009 Silent Disco - imprezy tradycyjnie już kończącej każdy dzień maltafestival Poznań.

Oomysł zbiorowego słuchania muzyki w słuchawkach zrodził się na początku lat 90. XX w. w zachodnioeuropejskim środowisku aktywistów ekologicznych. Organizowane przez nich ciche dyskoteki i imprezy plenerowe miały na celu promowanie redukcji poziomu codziennego hałasu, który zakłóca poprawne funkcjonowanie człowieka i otaczającego go ekosystemu.

Idea została szybko podchwycona przez organizatorów różnego rodzaju wydarzeń muzycznych, jako sposób na pogodzenie chęci wspólnego, nieograniczanego czasem doświadczania muzyki z regulacjami dotyczącymi ciszy nocnej. Maltafestival był jedną z pierwszych imprez w Polsce, która promuje tę formę słuchania muzyki.

Jak podaje poznański magistrat  projekt realizowany jest w ramach Nostalgia Festival Poznań 2011.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Fenomen, 2011-11-26 19:00:51

    BARDZO ORYGINALNY POMYSŁ. MIŁO POSŁUCHAĆ MUZYKI W MIŁYM TOWARZYSTWIE.