PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Krupówkach więcej turystów ze Wschodu

  • PAP    4 stycznia 2010 - 16:23

W tym roku prawosławne Boże Narodzenie przypada dwa tygodnie później niż w Kościele katolickim. Ponieważ na Podhalu nie ma cerkwi prawosławnej, przedstawiciele tego Kościoła poprosili o udostępnienie świątyni rzymsko-katolickiej. Specjalnie dla turystów ze Wschodu nabożeństwo bożonarodzeniowe w obrządku prawosławnym zostanie odprawione w czwartek 7 stycznia w zakopiańskim Starym Kościółku.
Według dyrektora Biura Promocji Zakopanego Andrzeja Kaweckiego, liczba miejsc hotelowych w Zakopanem zajętych przez turystów ze wschodu stanowi obecnie ok. 25 procent, jednak dokładne dane będą znane za kilka dni. Niektóre pensjonaty są już w całości zajęte przez naszych wschodnich sąsiadów.

Goście ze Wschodu odwiedzający Zakopane w okresie noworocznym, to turyści średnio lub bardzo zamożni. Wybierają pensjonaty i hotele o wysokim standardzie.

"Dzięki gościom ze wschodu świąteczno-noworoczny sezon turystyczny pod Giewontem wydłużył się o kilkanaście dni" - powiedział PAP Kawecki. Dzięki temu, turystyczny sezon zimowy pod Tatrami trwa nieprzerwanie od grudnia do końca lutego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.